شناسهٔ خبر: 21359264 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

مواد مخدر دشمن مشترک افغانستان و ایران است

وزیر مبارزه علیه مواد مخدر کشور با سفیر و رییس پولیس مبارزه علیه مواد مخدر جمهوری ایران دیدار کرد و روی همکاری‌های مشترک میان دو کشور در عرصه مبارزه علیه مواد مخدر تاکید کردند.

صاحب‌خبر -

مواد مخدر دشمن مشترک افغانستان و ایران استبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، بانو "سلامت عظیمی" وزیرمبارزعلیه مواد در این دیدار گفت که ما جمهوری اسلامی ایران را خانه خود میدانیم؛ فرهنک، دین و دشمن مشترک داریم که این دشمن مشترک مواد مخدر می باشد.

عظیمی مواد مخدر را پدیده خطرناک دانست که همه روزه از جوانان ما قربانی می گیرد و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو کشور در مبارزه علیه مواد مخدر بخصوص جلوگیری از کشت و قاچاق بیشتر شود.

 عظیمی گفت: افغانستان از هر لحاظ متضرر از مواد مخدر است که این بالای همسایه‌ها تاثیر منفی میگذارد.

در همین حال "جنرال مسعود ذاهدیان" رییس پولیس مبازره علیه مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران ضمن معرفی اتشه نظامی جدید ایران گفت: جلوگیری از تولید مواد صنعتی، همکاری در بخش آموزش‌های فنی، بخش سروی، پول شویی و تبادل اطلاعات از بخش‌هایی مهمی هستند که ضرورت به هماهنگی و همکاری داریم.

همچنین "محمد رضای بهرامی" سفیر ایران مقیم نیز گفت که بخش‌های همکاری مشترک مشخص شده و گام های عملی برداشته شود.

جاوید احمد قایم معین پالیسی و هماهنگی وزارت مبارزه علیه مواد مخدر می‌گوید: اسناد و تفاهم نامه‌های زیادی با ایران داریم که مشترکا روی آن کار نموده و به اساس پلان مشترک عملا کار را آغاز می کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما