شناسهٔ خبر: 21358762 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

یادداشت

نگرانی بزرگ درباره استقلال

استقلال فردا یکی از تعیین‌کننده‌ترین دیدارهای خود را پشت سر می‌گذارد؛ دیداری که شاید نقشه راه استقلال برای ادامه فصل را ترسیم کند. حقیقت بزرگ استقلال این فصل، بی‌ثباتی شدید بود. چیزی که ما از استقلال این فصل دیدیم، تغییرات مداوم در همه خطوط بود و قطعا تیمی با این میزان از تغییر باید زمان کافی برای رسیدن به نقطه مطلوب را داشته باشد.

صاحب‌خبر -

استقلال در این فصل تغییرات بسیاری را تجربه کرده و هنوز به انسجام لازم نرسیده است. این مورد به همه ارکان باشگاه برمی‌‌گردد؛ از بیرون زمین در هیات مدیره تا درون زمین و تصمیم‌های کادر فنی. هیات مدیره دو بازی به کادر فنی مهلت داد تا اوضاع تیم رو به راه شود، اما حقیقت این است که این قبیل ضرب‌الاجل‌ها به جای ترمیم روح تیم می‌تواند به ضرر تیم تمام شود. استقلال در اولین بازی گل‌گهر را در سیرجان شکست داد. دیداری که خارج از چارچوب لیگ برتر برگزار شد؛ دیداری در یک تورنمنت دیگر با قواعد و قوانین خاص خودش.

حذف شدن بسیاری از تیم‌های لیگ برتری در همین مرحله اول ورود به جام حذفی نشان می‌دهد این جام و تک دیدارهای آن تا چه اندازه خاص است. به همین دلیل حتی اگر استقلال در آن بازی شکست هم می‌خورد، اتفاقی غیرعادی رخ نداده بود. استقلال فردا در چارچوب لیگ برتر بازی دارد. تورنمنتی که تنها یک ششم راه آن را رفته و راه بسیاری تا پایان این فصل دارد. مشخص نیست فردا چه نتیجه‌ای رقم می‌خورد، اما نگرانی بزرگ هواداران استقلال این است که این تغییرات مداوم بازیکنان ادامه داشته باشد و استقلال به ثبات نرسد.

هادی طباطبایی

کارشناس فوتبال

نظر شما