شناسهٔ خبر: 21356956 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

نابودی 25 درصد خانه های فلوریداکیز

فاکس نیوز: 25 درصد خانه های فلوریداکیز در طوفان نابود شدند.

صاحب‌خبر -
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فاکس نیوز، 25 درصد خانه های منطقه فلوریداکیز در طوفان به طور کامل نابود شده است.
در منطقه فلوریدای جنوبی، اوضاع برای هزاران خانواده ای که پس از طوفان ایرما به خانه هایشان باز گشته اند تلخ است زیرا در نتیجه طوفان بسیاری از خانه ها آسیب دیده و برخی از آنها به طور کامل ویران شده است. در همین حال اقدامات امدادی همچنان ادامه دارد و هر روز بیشتر می شود. هم اکنون برق خانه میلیون ها نفر قطع شده است. حتی برخی از خانواده ها از کمترین امکانات از جمله سرپناه و غذا محروم هستند. 
البته مقامات اجازه بازگشت مردم را به بخش هایی از این منطقه نداده اند زیرا هنوز نگرانی جدی درباره خطرات در جنوب کیلارگو وجود دارد. ورود مردم به این مناطق از بامداد آغاز شد و همین باعث تشکیل صف های طولانی از خودروها در مسیرهای ورودی به این مناطق شد.
براک لانگ رئیس اداره حوادث غیرمترقبه آمریکا گفت در واقع همه خانه ها در مجمع الجزایر کیز آسیب دیده است. البته پس از هر طوفان بزرگ، گروه‌های امدادی با تجهیزات ویژه خود حاضر می شوند و تلاش‌ها برای برقرار مجدد خدمات شهری از جمله آب و برق شروع می شود. هم اکنون حدود پانزده میلیون نفر در سراسر ایالت فلوریدا هنوز برق ندارند. ارتش آمریکا نیز آماده مشارکت در امدادرسانی است. نیروی دریایی نیز ناو هواپیمابر یو اس اس آبراهام لینکلن را در جنوب میامی مستقر کرده است. کشتی یو اس اس ایووجیما و کشتی یو اس اس نیویورک نیز در آب ها نزدیک جزیره کیوست مستقر شده اند. طغیان و بالا آمدن رودخانه سنت جان در شمال جکسون ویل شدیدترین سیل را در یک سال گذشته در منطقه رقم زد. در این منطقه گارد ملی به مردم کمک می کند. 
لنی کوری شهردار جکسون ویل نیز گفت چیزی که دیروز شاهد بودم معنای واقعی بشردوستی و انسانیت بود. با وجود زمان زیاد و میلیاردها دلاری که برای بازسازی مناطق ویران شده نیاز خواهد بود، فرماندار فلوریدا خوش‌بین است. 
ریک اسکات فرماندار فلوریدا گفت ما دوباره ایالت را بازسازی می کنیم. مردم این ایالت مردمی مقاوم هستند اما اوضاع در منطقه کارائیب وخیم و در برخی از مناطق بسیار خطرناک است. از سنت مارتین گزارش می رسد گروه‌های تبهکاری مسلح به غارت خانه ها و مغازه ها اقدام کرده اند. 

 

نظر شما