شناسهٔ خبر: 21354677 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جام‌جم آنلاین | لینک خبر

نماینده ایران در آژانس مطرح کرد:

تضاد تحرکات آمریکا با روح و متن برجام

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام با اشاره به برجام بعنوان توافقی تاریخی که به بحرانی غیر ضروری پایان داده، گفت: متاسفانه تحرکات اخیر دولت آمریکا در تضاد با این توافق قرار دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش جام جم آنلاین از خبرگزاری صدا و سیما، رضا نجفی تاکید کرد: برجام مانند سایر توافق ها متکی به آن است، که همه طرف ها براساس عمل متقابل و بطور کامل با حسن نیت و در فضای سازنده و بااحترام متقابل اقدام نمایند اما پس از گذشت بیش از 20 ماه، اجرای برجام توسط طرف های دیگر بخصوص آمریکا هنوز قابل قبول نیست و دولت آمریکا برخلاف روح و متن این توافق، رویکردی غیرسازنده در جهت تضعیف اجرای موفقیت آمیز برجام در پیش گرفته است.

وی افزود: دیدار اخیر یکی از مقامات آمریکایی از وین که با هدف تضعیف اعتبار آژانس صورت گرفت نمونه دیگری از سوء نیت و رفتار غیرصادقانه آمریکا است. اعمال فشار به آژانس به هر وسیله ای تاثیر منفی بر ماهیت حرفه ای و بی طرفانه کار آژانس در اجرای وظایف محوله از سوی قطعنامه 2231 شورای امنیت و قطعنامه های شورای حکام، برجای می گذارد و استقلال و اعتبار فعالیت آژانس را تضعیف می کند.

نجفی همچنین در سخنرانی خود ضمن اشاره به قطعنامه 2231 شورای امنیت و نقش اساسی و مستقل آژانس گفت: که اقدامات آژانس باید مانع از خدشه دار شدن توسعه اقتصادی و فنی ایران شود و در حفاظت از اسرار تجاری، فنی و صنعتی و سایر اطلاعات محرمانه ای که به آژانس ارائه می شود، از هیچ اقدامی فروگذار نکند.

نماینده کشورمان در پایان سخنان خود به مواضع نامربوط نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد و برنامه هسته ای نظامی و خارج از پادمان این رژیم را بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی دانست که مستلزم توجه و رسیدگی جدی و بدون تاخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

نظر شما