شناسهٔ خبر: 21353007 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

عامل برداشت غیرقانونی از حساب دانشجو، دوستش بود

شیراز- ایرنا- دختری دانشجو در شهرستان فسا نزد پلیس رفت و شکایت کرد که از حسابش بدون اینکه اطلاع داشته باشد پول برداشت شده است که تحقیقات پلیس مشخص کرد عامل این برداشت دوست و هم خوابگاهی شاکی است.

صاحب‌خبر -

فرمانده انتظامی فسا در این مورد گفت: در پی اعلام شکایت دختری دانشجو مبنی بر برداشت اینترنتی غیر مجاز از حساب وی، کارشناسان پلیس فتا رسیدگی به موضوع را آغاز کردند.
به گزارش دریافتی چهارشنبه ایرنا از معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس، سرهنگ علی شیبانیان افزود: بررسی حساب شاکی نشان داد مبلغ سه میلیون و 500 هزار ریال از این حساب برداشت شده است.
وی ادامه داد:کارشناسان پلیس فتا با تحقیقات از مالباخته و پی جویی فنی، عامل برداشت را که از دوستان و هم خوابگاهی شاکی بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان فسا(130کیلومتری جنوب شرق شیراز) اظهار کرد: با توجه به ادله دیجیتالی کشف شده، متهم به سوء استفاده از اعتماد شاکی و برداشت غیرمجاز از حساب وی اعتراف کرد.
شیبانیان با بیان اینکه سهل انگاری در حفظ اطلاعات بانکی و اعتماد بیجا موجب بروز چنین مشکلاتی می شود، به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان کارت بانکی و اطلاعات آن را در اختیار دیگران نگذارید و در صورت ناچاری، حتما پس از آن در کوتاه ترین زمان ممکن رمز اول و دوم کارت را تغییر دهید.
دریافت و انتشار: غلامرضا مالک زاده
1876

انتهای پیام /*

نظر شما