شناسهٔ خبر: 21350250 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

تضاد تحرکات آمریکا با روح و متن برجام

نماینده ایران در آژانس در نشست شورای حکام با اشاره به برجام بعنوان توافقی تاریخی که به بحرانی غیر ضروری پایان داده، گفت: متاسفانه تحرکات اخیر دولت آمریکا در تضاد با این توافق قرار دارد.

صاحب‌خبر -
تحرکات امریکا با روح و متن برجام تضاد دارد به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس انرژی اتمی تاکید کرد: برجام مانند سایر توافقها متکی به آن است، که همه طرفها براساس عمل متقابل و بطور کامل با حسن نیت و در فضای سازنده و بااحترام متقابل اقدام نمایند. اما پس از گذشت بیش از 20 ماه، اجرای برجام توسط طرفهای دیگر بخصوص آمریکا هنوز قابل قبول نیست و دولت آمریکا برخلاف روح و متن این توافق، رویکردی غیرسازنده در جهت تضعیف اجرای موفقیت آمیز برجام در پیش گرفته است.
نماینده دائم کشورمان افزود: دیدار اخیر یکی از مقامات آمریکایی از وین که با هدف تضعیف اعتبار آژانس صورت گرفت نمونه دیگری از سوء نیت و رفتار غیرصادقانه آمریکا است. اعمال فشار به آژانس به هر وسیله ای تاثیر منفی بر ماهیت حرفه ای و بی طرفانه کار آژانس در اجرای وظایف محوله از سوی قطعنامه 2231 شورای امنیت و قطعنامه های شورای حکام، برجای می گذارد و استقلال و اعتبار فعالیت آژانس را تضعیف می کند. نجفی همچنین در سخنرانی خود ضمن اشاره به قطعنامه 2231 شورای امنیت و نقش اساسی و مستقل آژانس گفت: که اقدامات آژانس باید مانع از خدشه دار شدن توسعه اقتصادی و فنی ایران شود و در حفاظت از اسرار تجاری، فنی و صنعتی و سایر اطلاعات محرمانه ای که به آژانس ارائه می شود، از هیچ اقدامی فروگذار نکند.
نماینده کشورمان در پایان سخنان خود به مواضع نامربوط نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد و برنامه هسته ای نظامی و خارج از پادمان این رژیم را بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت منطقه ای و بین المللی دانست که مستلزم توجه و رسیدگی جدی و بدون تاخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

نظر شما