شناسهٔ خبر: 21348774 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

رییس پلیس تهران خبر داد دستگیری 569 سارق و خرده فروش موادمخدر در پایتخت

رییس پلیس پایتخت از دستگیری 569 سارق و خرده‌فروش موادمخدر در طرح پلیس پیشگیری پایتخت به عنوان "طرح رعد"خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه بازدید از دستاوردهای طرح رعد با حضور در جمع خبرنگاران گفت: طرح عملیاتی رعد طی 24 ساعته گذشته در سطح کلانتری‌ها و سرکلانتری‌های تهران بزرگ به مرحله اجرا در آمده و هدف از آن ارتقای امنیت و آرامش است.

وی با بیان اینکه پلیس از تمام ظرفیت و توان خود در این طرح استفاده می‌کند، گفت: طرح رعد ابعاد مختلفی داشته و تنها معطوف به یک حوزه و جرم مشخص نیست بلکه در آن با تمام جرایم برخورد می‌شود در همین راستا با افرادی که اقدام به زورگیری، سرقت، قاچاق، خرید و فروش موادمخدر، مشروبات الکلی و... کرده بودند، برخورد شد.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به اقدامات این طرح گفت: در اجرای این طرح 297 سارق و مالخر شناسایی و دستگیر شدند از این افراد 99 دستگاه خودروی سرقتی و 58 دستگاه موتورسیکلت مسروقه نیز کشف شد.

به گفته رحیمی 1240 از انواع اموال مسروقه نیز در این طرح کشف و ضبط شده است و تلاش برای شناسایی مالباختگان و تحویل به آنان ادامه دارد.

وی همچنین با اشاره به کشفیات پلیس در قاچاق کالا اظهار کرد: 2840 قلم انواع کالای قاچاق طی این مدت کشف و ضبط شده است.همچنین باند 3 نفره‌ای که اقدام به قاچاق بیسیم‌های غیرمجاز کرده بودند نیز دستگیر شدند. از اعضای این باند 886 دستگاه بیسیم با برد کوتاه کشف شد.

به گفته رییس پلیس پایتخت استفاده از بیسیم‌ها نیازمند شرایط خاص است و باید مجوزهای لازم آن از سوی وزارت ارتباطات اخذ شود.

رحیمی همچنین از کشف انواع کالاهای ضد فرهنگی در اجرای این طرح خبر داد و گفت: 19 هزار و 416 لوح فشرده حاوی محتوای مستهجن و غیراخلاقی در این طرح کشف شد. همچنین 153 قبضه سلاح سرد از جمله چاقو، قمه و... نیز از دستگیرشدگان کشف و ضبط شده است.

وی از دستگیری 272 خرده فروش موادمخدر نیز در اجرای این طرح خبر داد و گفت: از این افراد 111 کیلوگرم انواع موادمخدر کشف و ضبط شده است.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه اجرای طرح رعد هفته‌ای یک بار در سطح کلانتری‌های شهر تهران اجرا خواهد شد، افزود: کلانتری‌ها باید به عنوان یک ناجای کوچک به مردم خدمت کرده و به آنان کمک کنند.

رحیمی همچنین در پاسخ به سوالی درباره تعداد کلانتری‌های پایتخت نیز گفت: نیازمند افزایش تعداد کلانتری‌ها در پایتخت هستیم که برخی از آنها مکان‌یابی شده و در هفته ناجا ساختمان آنها افتتاح خواهد شد.

نظر شما