شناسهٔ خبر: 21348651 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مطرح کرد:

اصلاح مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر برسلامت مهم‌ترین اولویت وزارت بهداشت

بجنورد- قائم‌مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اصلاح مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت مهم‌ترین اولویت وزارت بهداشت در دولت دوازدهم است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حریرچی ظهر چهارشنبه در آیین معارفه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با برشمردن اولویت‌های اصلی دولت در حوزه سلامت برای چهار سال آینده، اظهار کرد: مدیریت و اصلاح مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت از مهم‌ترین اولویت‌ها است.

حریرچی تصریح کرد: خانواده‌هایی که درگیر معضل طلاق، درآمد پایین، نداشتن مسکن، اعتیاد و مصرف دخانیات و مشکلات رفتاری نظیر چاقی و اضافه‌وزن و غیره هستند به پیام‌های بهداشتی توجهی نمی‌کنند.

وی عنوان کرد: بر این اساس باید اصلاح این مؤلفه‌های اجتماعی در جهت ارتقای سطح بهداشت روانی و جسمی افراد جامعه موردتوجه قرار بگیرد.

وی اصلاح ساختار نظام سلامت و چابک سازی سیستم در راستای کوچک کردن بدنه دولت را از دیگر اولویت‌های وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برشمرد.

معاون کل وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ارتقاء و نهادینه‌سازی طرح تحول سلامت در چارچوب برنامه ششم توسعه در دولت دوازدهم تداوم خواهد یافت.

حریرچی بابیان اینکه هیچ بیماری به دلیل محدودیت مالی نباید از دریافت خدمت‌های درمانی محروم شود، عنوان کرد: هیچ خدمتی در حوزه بهداشت نباید ارائه شود مگر اینکه فقرا از آن بهره‌مند شوند.

وی ریاست دانشگاه علوم پزشکی را مسئول سلامت تمام افراد ساکن در استان دانست و اظهار کرد: دیدگاهی که اکنون به‌شدت در وزارتخانه حاکم است، در اولویت قرار داشتن محرومان در ارائه خدمت است.

وی عملکرد دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی را به لحاظ آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان و نیز ایجاد فضاهای فیزیکی و زیربنایی مثبت ارزیابی کرد و برای سرپرست جدید این دانشگاه خواستار توفیق در مسئولیت جدید شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این آیین که با حضور ایرج حریرچی قائم‌مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، علی حق‌بین به‌عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی معارفه شد.

گفتنی است ابراهیم گلمکانی رئیس سابق این دانشگاه از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به سمت معاون پارلمانی و حقوقی وزارتخانه متبوع منصوب‌شده است.

نظر شما