شناسهٔ خبر: 21347994 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

واعظی در جمع خبرنگاران مطرح کرد

برنامه‌های روحانی در سفر به نیویورک

رئیس دفتر رئیس‌جمهور از حضور رئیس‌جمهور کشورمان در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، سید محمود واعظی  رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه  جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران درباره  انتصاب استانداران جدید اظهار داشت: استانداران باید در استان خدمت کنند و از جوانان و بانوان در استان استفاده کنند. وزیر کشور کار بسیار خوبی کردند و کنار هر حکمی که برای استاندار زده شده پیوستی وجود دارد که در آن مشخص شده چه‌کارهایی باید انجام شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر استفاده از زنان در سمت استاندار گفت: وزارت کشور به این منظور تلاش بسیار زیادی کرده و کمیته‌ای هم در این خصوص تشکیل داده است. باید قبول کرد انتخاب استاندار انتخاب سختی است، استاندار علاوه بر اینکه باید با مدیران کل وزارتخانه‌ها در استانها هماهنگ کند و وی را بپذیرند، باید کارهایش را با 14 ارگان حکومتی هم تنظیم کند. البته استاندار رئیس امنیت استان هم هست.

رئیس دفتر رئیس جمهور تأکید کرد: ما در انتخاب مسئولین تفاوت جنسیتی قائل نمی‌شویم. البته توانایی‌هایی که فرد باید داشته باشد خیلی مهم است. از سوی دیگر باید به گذشته هم برگردیم، بالاخره آقایان این مراحل را طی کرده و بخشدار، فرماندار و معاون استاندار بوده‌اند. درمورد زنان این کار را اخیراً شروع کرده‌ایم. در دولت یازدهم تعدادی فرماندار و معاون استاندار از میان زنان انتخاب شدند اینها زمان می‌برد ولی محدودیتی نداریم.

واعظی همچنین درباره سفر رئیس جمهور به نیویورک نیز گفت: ایشان سفر کوتاه و فشرده‌ای خواهند داشت و در این سفر برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است. سخنرانی در سازمان ملل مهمترین موضوع این سفر است. دیدار با ایرانیان، مسلمانان، نخبگان سیاسی و اصحاب رسانه و مصاحبه با رسانه‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در این سفر پیش‌بینی شده، علاوه بر این ایشان با رؤسای کشورهای مختلف دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص نامه مولوی عبدالحمید به رهبر انقلاب اسلامی و پاسخ رهبری نیز گفت: دولت به سیاست‌هایی که از سوی رهبری ابلاغ و بیان می‌شود، مقید و پایبند است، آنچه رهبری ابلاغ می‌فرمایند یا تأکید می‌کنند نقطه قوتی است برای اینکه دولت کارهایش را انجام دهد.

انتهای پیام/*

نظر شما