شناسهٔ خبر: 21347329 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

پس از دفن جنازه چه کنیم؟ + فیلم

مستحب است که پس از دفن جنازه، چند عمل مستحبی انجام شود، اعمالی که شنیدن آن از زبان شیوا و فصیح استاد حوزه و مدرس اخلاق، مرحوم مجتهدی تهرانی برای شما، خالی از لطف نخواهد بود.

صاحب‌خبر -

پس از دفن جنازه چه کنیم؟  + فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ دین مبین اسلام، برای تمامی مراحل زندگی انسان برنامه مشخص و خاصی ارائه کرده است؛ دستورات گسترده فردی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و ... که در قالب احکام واجب و مستحب، اثرات سازنده و  زیبایی را بر ابعاد مختلف زندگی افراد می‌گذارد و مانند سدی از انسان در برابر خطرات محافظت می‌کند.

لحظات پیش از تولد، به هنگام تولد، در طول زندگی و در نهایت لحظات مرگ در نگاه اسلام حائز اهمیت است و باید به دقت به آن پرداخت.

ویدئوی زیر یکی از جلسات درس مرحوم مجتهدی تهرانی است؛ استاد حوزه علمیه و مدرس اخلاق که بیان شیوا و رسایش زبانزد خاص و عام بود. حاج آقا مجتهدی با ذکر چند عمل مستحبی در هنگام دفن جنازه و میت چنین  می‌گوید: پس از دفن کردن جنازه، به یکباره محل را ترک نکنید، پنج شش قدم بروید و برگردید. مرده با قبر انس می‌گیرد، متوجه است می‌بیند و آگاه است. در آن حال خدا خطاب به بنده می‌گوید، عبدی اوحدوک، بنده من تنهایت گذاشتند؟ رفتند؟ زن و بچه، مرید؟ غصه نخور منم انیس تو، من خودم انیس تو هستم. خوش به حال بنده‌هایی که از طرف خدا یه همچین خطابی به آنها برسد.

 

mp4
<div id="video-display-embed-code"><script type="text/javascript" src="http://www.yjc.ir/fa/news/play/embed/6241117/6749106?width=400&height=300"></script></div>

  
انتهای پیام/

بیانات مرحوم مجتهدی تهرانی درباره لحظات پس از مرگ

نظر شما