شناسهٔ خبر: 21343495 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

پایان هژمونی آمریکا

سخنان مهم حسن نصرالله / موازنه قوا به منطقه بازمی گردد

دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی در جمع مبلغان دینی و مداحان در آستانه ماه محرم با بیان این نکات تصریح کرد: ما در جنگ سوریه پیروز شدیم و آنچه باقی مانده درگیری‌های پراکنده است. طرح طرف مقابل شکست خورده و آنها می‌خواهند برای به دست آوردن برخی دستاوردها مذاکره کنند.

صاحب‌خبر -

گروه بین الملل: در روز گذشته شیخ حسن نصرالله در سخنانی به محورهای مهمی در ارتباط با بحران سوریه اشاره کرد که حاوی نکات مهم و کلیدی در خصوص آینده سوریه و منطقه بود.

سخنان مهم حسن نصرالله / موازنه قوا به منطقه بازمی گردد

به گزارش بولتن نیوز،  شیخ حسن نصرالله گفت: ما به خوبی به کار خود در این جنگ (در سوریه) واقفیم و شهدا، زخمی‌ها، اسیران و مردم‌ ما معادلات را تغییر می‌دهند و تاریخ منطقه را می‌سازند نه تاریخ لبنان را.

به گزارش روزنامه الاخبار، دبیرکل حزب‌الله لبنان در سخنرانی در جمع مبلغان دینی و مداحان در آستانه ماه محرم با بیان این نکات تصریح کرد: ما در جنگ سوریه پیروز شدیم و آنچه باقی مانده درگیری‌های پراکنده است. طرح طرف مقابل شکست خورده و آنها می‌خواهند برای به دست آوردن برخی دستاوردها مذاکره کنند. روند طرح طرف مقابل شکست خورد و مسیر طرح ما که به خاطر آن بسیار اذیت شدیم رو به پیروزی است و نتایج بزرگش معادلات را به نفع ملت تغییر می‌دهد.

سید حسن نصرالله یادآور شد که جنگ با داعش و جبهه النصره بزرگترین محنتی بود که از سال ۲۰۱۰ با آن مواجه بوده‌ایم و خطرناک‌تر از جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ بود. از سال ۲۰۱۱ ما اطمینان داشتیم که آنچه اتفاق می‌افتد فتنه بزرگی است و یک طرح آمریکایی، اسرائیلی، قطری، عربستانی وجود دارد که هدف آن از بین بردن مقاومت و مساله فلسطین است.

وی گفت که اوایل بحران سوریه به ایران سفر کرده و با (آیت‌الله) سیدعلی خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی ایران دیدار کرده است. در آن زمان همگان می‌گفتند که نظام بعد از دو یا سه ماه سقوط خواهد کرد. ما دیدگاهمان را درباره طرح خصمانه برای ایشان روشن کردیم و گفتیم: «ما اگر در دمشق نجنگیم در الهرمل، بعلبک، ضاحیه، الغازیه، البقاع غربی و جنوبی خواهیم جنگید.» رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز در تایید حرف‌های من فرمودند، «نه فقط در این مناطق بلکه در کرمان، خوزستان و تهران نیز باید با آن بجنگیم. این جبهه چند محور دارد: محور ایران، لبنان و سوریه. باید تلاش کنیم فرمانده این محور یعنی بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه پیروز شود و پیروز نیز خواهد شد.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان همچنین یادآور شد: ما از همان آغاز به برادران عراقی‌مان هشدار دادیم که اگر با داعش نجنگید و آن بر دیرالزور سیطره یابد هدف بعدی‌اش عراق خواهد بود. پیش‌بینی‌های ما درست بود و داعش بر دو سوم عراق سیطره یافت و به ۲۰ کیلومتری کربلا و ۴۰ کیلومتری بغداد و ۲۰۰ متری بارگاه امام حسن عسگری (ع) در سامرا رسید. اگر ما از مبارزه دست می‌کشیدیم چه بلایی بر سر لبنان می‌آمد و اگر مردم عراق از استجابت فتوای مرجعیت دست می‌کشیدند چه بر سر عراق می‌آمد؟ این جنگ مبارک است. ما برای ادای وظایف خود به سوریه رفتیم و الا چه چیزی یک جوان را به حلب یا دیرالزور می‌کشاند. برخی در لبنان از کار ما راضی نیستند خودتان را اذیت نکنید. شکست خورده احتمالا کمی صدایش را بلند می‌کند.

همانطور که بارها بولتن اشاره کرده است هدف غرب در منطقه تلاش برای ترسیم جغرافیای جدید و حاکمیت منطقه براساس تامین منافع سیاسی و اقتصادی غرب می باشد. در این راستا غربیها بعد از اینکه با پدیده بهار عربی روبرو شدند کوشیدند آن را منحرف و جریانهای مسلح را جایگزین آن کنند، جریانهایی که از دل آنها تروریسم تکفیری بیرون آمد. داعش و جبهه النصره به یکباره نماینده مردم منطقه شدند و کوشیدند جریانهای مذهبی را روبروی همدیگر قراز دهند.

اکنون نه تنها محور مقاومت توانسته است تروریسم تکفیری را شکست دهند بلکه توانستند طرح کلان آنها را ناکام بگذارند.

تروریسم تکفیری دیگر برای منطقه محکوم به فنا است و قطعا فتنه گران به فکر فتنه دیگر هستند ولی حسن این نبردها برای مقاومت این بود که بتواند ضمن شناخت معایب خود ساختارهای تشکیلاتی خود را برای رویارویی با فتنه های جدید آماده سازد.

بدین ترتیب برای اولین بار محور مقاومت توانست در معادلات منطقه ای خود را نشان دهد و مانع از تحقق طرحهای یک جانبه گرایانه آمریکا در منطقه شود. پیام مهم حسن نصرالله علاوه بر دفاع از حقانیت اسلام واقعی و مصون ماندن از شر دشمنان این بود که موازنه قوا دیگر در منطقه به نفع غرب و در راس آن آمریکا نیست.

نظر شما