شناسهٔ خبر: 20835703 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه سیاست روز | لینک خبر

غوغای پس از شهادت محسن حججی در ایران

انتقام دوباره پس از سیلی نخست

صاحب‌خبر -

شهادت محسن حججی به دست عناصر تروریست و خونخوار داعش و سرسپردن این مدافع غیرتمند حرم به آرمان سالار شهیدان امام حسین(ع)، داغ مردم ایران را که همچنان عزادار واقعه کربلا هستند مجدداً تازه کرد و حس انتقام را علیه تکفیری‌ها در کشور برانگیخت.
مردم ایران که تصاویری را از به شهادت رسیدن این رزمنده ایرانی در کمال استقامت و ایستادگی مشاهده کردند واکنش‌های بسیاری را در فضای عمومی و شبکه‌های اجتماعی نشان دادند و در همراهی با مسیری که این شهید بزرگوار در آن گام نهاد تاکید نمودند.
اما این تمام ماجرا نبود و نه تنها مردم ایران بلکه مسئولین نیز با مردم هم نوا شده و پیام‌های مشابهی را همراه با ابراز همدردی و وعده انتقام خون این شهید والامقام را منتشر کردند.
با این حال واکنش مقامات نظامی کشورمان به این گستاخی داعش نشان داد که آنها عزم خود را برای گرفتن انتقام از داعش جزم کرده‌اند و درصددند تا ضرب شستی کاری به این گروه تکفیری نشان دهند.

انتقام می‌گیریم
فرماندهان نظامی کشورمان با تاکید بر این نکته که برای احقاق حق و برافراشتن پرچم «لااله‌الاالله» از هیچ تلاشی فروگذار نیستند و اجازه نمی‌دهند تا خون شهدای کشورمان پایمال شود اینک وعده انتقام از داعشی‌ها را می‌دهند. انتقامی که سخت گزنده خواهد بود و تا نابودی آخرین نفر از این گروه تروریستی ادامه دارد.
سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در پیامی ضمن تسلیت شهادت محسن حججی اظهار داشت: گروه تروریستی داعش مرتکب جنایتی فجیع و غیرانسانی شده است که در هیچ قاعده و قانون اسلامی و حتی انسانی نمی‌گنجد. مردم دلاور و امت حزب‌الله خصوصا خانواده شهید محسن حججی مطمئن باشند که فرزندان دلیر شما انتقام این اقدام ددمنشانه را با تصمیمی قاطعانه که همانا ریشه‌کن‌کردن شجره خبیثه وهابیت و تروریسم از جهان اسلام است، خواهند گرفت.
وی با اشاره به اینکه این هزاران نوع از این جنایات‌ تاکنون‌ در عراق و سوریه بر ضد امت مسلمان اعم از شیعه و سنی به وقوع پیوسته که ما را در پاک‌کردن سرزمین اسلامی از لوث وجود این گروه تروریستی مصمم‌تر و قدرتمندتر خواهد کرد تاکید کرد: به حلقوم بریده این شهید عزیزو راه اباعبدالله(ع) سوگند یاد می‌کنیم که از تعقیب این شجره ملعونه و نابودی این غده خطرناک برآمده در پیکر جهان اسلام تا آخرین نفرشان از پای نخواهیم نشست.
فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه از ابتدا مصمم و به دور از تردید در این راه گام برداشتیم تصریح کرد: اما ارتکاب این جنایت‌ها عزم و اراده ما را جزم‌تر و جدی‌تر نمود تا جای‌جای اراضی اسلامی را از وجود بی‌وجود پلیدشان تطهیر کنیم.

سپاه ۳۰ هزار نفر همچون حججی را سازماندهی کرده است
فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت شهادت شهید مدافع حرم محسن حججی گفت: پیام‌هایی که وی قبل از شهادتش به جامعه ما به خصوص نسل جوان ما منتقل کرد نمونه بارزی از محصول فرهنگ جهاد و شهادت و مکتب‌عاشوراست.
سردار محمدعلی جعفری تاکید کرد: شهادت محسن حججی در روزهایی اتفاق افتاد که در کشور شاهد حرکات سخیف تعدادی از نمایندگان بودیم و این شهادت عزت ملی ما را برگرداند.
فرمانده کل سپاه گفت: سپاه پاسداران موفق شده است ۳۰ هزار همچون محسن حججی‌ها (جوانان مومن و انقلابی) را در خودش سازماندهی کند که در نیروهای مختلف زمینی، دریایی، هوایی و نیروی‌های قدس و واحدهای مختلف بسیج در سراسر کشور این سازماندهی گسترده صورت گرفته است. وی افزود: در واقع نیروهای داعش و تکفیری سرباز خط مقدم اسرائیلی‌ها هستند که دارند از آنها دفاع می‌کنند و این نبرد سختی که چند سالی در منطقه میان جبهه انقلاب اسلامی و جبهه باطل شکل گرفته زمینه‌سازی برای آزادی قدس عزیز یعنی همان وعده حضرت امام (ره) پس از پایان جنگ است.

بساط داعشی‌ها را جمع خواهیم کرد
از سوی دیگر جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه شهادت محسن حججی، شکوه عظمت ملت ایران را در دفاع از ملت سوریه و امنیت ملی کشورمان به نمایش گذاشت گفت: خون این شهید بزرگوار موج عظیمی از احساسات و عاطفه را در جامعه به راه انداخت و امروز تمام خانواده‌ها، حججی را عضوی از خود و فرزند برومند ملت ایران می‌دانند.
سردار حسین سلامی افزود: تا وقتی جوانانی با این شجاعت و رشادت و روحیه که در برابر خطر مانند کوه آرام‌اند، وجود دارند، این جامعه و ملت ایران هرگز آسیب نخواهند دید و هیچ دشمنی نمی‌تواند بر آنها غلبه کند. وی در تشریح نحوه اسارت و شهادت محسن حججی اظهار داشت: شهید حججی و تعداد دیگری از مدافعان، در پایگاهی در مرز مشترک سوریه و عراق در تنف بودند که داعشی‌ها با چند خودروی انفجاری به آنها حمله می‌کنند و نیروهایشان از پشت و از سمت خودی به آنها هجوم می‌آورند و غافلگیر می‌شوند. تروریست‌ها تعدادی را شهید و حججی را اسیر و بعد به شهادت می‌رسانند.
سلامی با بیان اینکه نه در اسلام و نه در هیچ منطقی، کشتن اسیر قابل توجیه نیست، افزود: این محصول سیاست‌های امریکا و انگلیس و برخی کشورهای مرتجع منطقه است تا چهره اسلام را معکوس نشان دهند. وی تصریح کرد: بزودی با مجاهدت‌های زیادی که می‌شود، آفتاب عمر داعشی‌ها در حال غروب است و باقیمانده آنها جمع می‌شود؛ البته آنها خسارت‌های زیادی به اسلام زده‌اند.
جانشین فرمانده سپاه درخصوص اقتدار شهید حججی در لحظه اسارت گفت: چهره و رفتار او به گونه‌ای بود که در واقع باید گفت آن فرد داعشی اسیر حججی است. این نشانه ایمان واقعی و تزریق روح مقاومت در یک جامعه است.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: به دلیل وجود این جوانان است که ما آرمانهای بلندمان را دنبال می‌کنیم. اینها استوانه‌های امنیت و اقتدار و آینده و پیشرفت ما هستند و رهبر ما روی این جوانان حساب می‌کند و به پشتوانه آنان بر صورت استکبار سیلی می‌زند. وی ادامه داد: وقتی که رژیم صهیونیستی سردار شهید الله‌دادی و جوانان حزب‌الله را به شهادت رساند گفتیم انتقام می‌گیریم و چند روز بعد انتقام گرفتیم، وقتی به مجلس حمله کردند ضربه سنگینی به آنها وارد کردیم و امروز هم اعلام می‌کنیم که بساط داعشی‌ها را جمع خواهیم کرد و ضربت شمشیر ما بیشتر و سخت‌تر بر آنها وارد می‌شود.
جانشین فرمانده سپاه گفت: عملیات‌هایی که پس از این انجام می‌شود به نام این شهید (محسن حججی) است. وی گفت: گروهک داعش برای عملیات روانی و ارعاب ملت ایران و در پاسخ به عملیات موشکی ما نیازمند بازیابی خود است و این ویدئو را پس از خبر شهادت او منتشر کردند تا تاثیر روانی مخربی در روحیه ملت ایران بگذارد.
سردار سلامی گفت: ما بعد از حادثه مجلس، شرایط اطلاعاتی و عملیاتی را برای مقابله با این گروه‌ها افزایش دادیم و امروز نظام اطلاعاتی ما پویا و زنده و مشرف است و نظام عملیاتی خود را تغییر آرایش داده و گسترده کردیم.
جانشین فرمانده سپاه تاکید کرد: ما به هر نوع اقدامی پاسخی بسیار سخت خواهیم داد؛ داعشی‌ها می‌دانند که پس از حادثه مجلس، چه تعداد از نیروهایشان توسط نیروهای اطلاعاتی ما منهدم و یا دستگیر شدند.

داعش سزای اعمال نگین خود را می‌بیند
در همین حال سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران در پیامی به‌مناسبت شهادت شهید محسن حججی تاکید کرد: محسن جان، به تو اطمینان می‌دهم همرزمانت در لشکر ۸ نجف و نیروی زمینی سپاه همان‌طور که در تمام صحنه‌ها برای ایجاد امنیت مردم عزیزمان و برای دفاع از حریم حرم آل‌عبا سر از تن نشناخته و شبانه‌روز در این راه فداکاری و دفاع می‌کنند، برای انتقام از خون سرخ تو نیز چشم نبسته و آنها را به‌سزای اعمال ننگین خود خواهند رساند.

نیروهای مسلح برای انتقام هم قسم شده‌اند
از سوی دیگر وزیر پیشنهادی دفاع گفت: نیروهای مسلح برای انتقام خون شهید حججی هم‌قسم شده‌اند و انتقام سختی از داعش خواهند گرفت.
امیر سرتیپ امیر حاتمی افزود: نیروهای مسلح برای گرفتن انتقام خون شهید حججی بزرگوار و همه شهیدان ترور هم قسم شده و انتقام سختی از تروریست‌های داعش این مزدوران آمریکا و رژیم صهیونیستی خواهند گرفت.

انتقام شهید حججی را می‌گیریم
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نیز توئیتر نوشت: انتقام شهید حججی را به زودی می‌گیریم.
محسن رضایی نوشت: محسن حججی از «سر» گذشت اما سرگذشت او در دل آزادگان جهان ماندگار شد. انتقام او را به زودی خواهیم گرفت.

پاسخ با صلابت ایران به گستاخی داعش
پیش از این سپاه پاسداران ۱۲ ساعت پس از حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) در روز ۱۷ خرداد، با انتشار بیانیه‌ای، از گرفتن انتقام سریع از تروریست‌ها تاکید کرد؛ در این بیانیه آمده بود: «ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذاریم و برای حفاظت از جان مردم لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد.»
۲۴ ساعت پس از این بیانیه، سردار حسین سلامی در یک گفت‌وگوی زنده تلویزیونی گفت: «مطمئنا انتقام‌گیری از خون شهدا در دستور کار جدی سپاه قرار دارد و این که در چه نقطه‌ای و با چه کیفیتی این اتفاق بیافتد، امری مکتوم خواهد بود.»
فرماندهان سپاه همانطور که وعده داده بودند، انتقام از تروریست‌ها را تنها منحصر به انهدام مقرها و خانه‌های تیمی آنها در نقاط مرزی کشور نکردند و به فاصله ۱۱ روز از حادثه تهران، در اقدامی غرورآفرین مقر فرماندهی و تجمع تروریست‌ها در دیرالزور سوریه را با ۶ موشک میان‌بُرد هدف قرار دادند.
نیروی هوافضای سپاه با استقرار در مناطق مرزی کردستان و کرمانشاه، ۶ موشک میان‌بُرد و زمین‌به‌زمین «ذوالفقار» و «قیام» را به سمت پایگاه فرماندهان تروریست‌ها در دیرالزور واقع در شرق سوریه شلیک کرد.
در این عملیات که ۲۸ خرداد صورت گرفت و نیروی هوافضای سپاه نام آن را «لیله القدر» گذاشت، بیش از ۱۷۰ تروریست به هلاکت رسیدند و تلفات سنگینی را بر ادوات و تجهیزات تکفیری‌ها وارد شد و این در حالی بود که تروریست‌های تکفیری در عملیات بزدلانه خود در تهران ۱۸ هموطن بی‌گناه ما را به شهادت رسانده بودند.
اینجا بود که بسیاری از محافل رسانه‌ای با مقایسه دو عدد ۱۷۰ و ۱۸، از قدرت دفاعی و پاسخگویی نظامی جمهوری اسلامی ایران تمجید کردند. ایران نشان داد به اینگونه اقدام‌ها شدیدترین پاسخ را می‌دهد در جمهوری اسلامی دیدگاه‌های جدی مطرح است.
پیشتر سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اعلام کرده بود: اینکه این اقدام (حمله موشکی) تکرار می‌شود یا نه بستگی به رفتار دشمنان ما در حوزه‌های مختلف دارد و متناسب با رفتاری که می‌کنند پاسخ کوبنده‌ای برای آنها طراحی شده و انجام می‌شود.
همچنین سردار یدالله جوانی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه گفته بود که این اقدام (حمله موشکی) گوشه‌ای از سیلی زدن‌هایی بود که قطعا در صورت تکرار شرارت‌ها، می‌تواند محکم‌تر و جدی‌تر بر صورت متجاوزان و بدخواهان ملت ایران نواخته شود.
حال باید منتظر ماند و دید که ضرب شست نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در قالب جبهه مقاومت، این‌بار به چه شکل و شیوه‌ای از تروریست‌های تکفیری خواهد بود و ایران این‌بار چگونه انتقام می‌گیرد.

نظر شما