شناسهٔ خبر: 20834188 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

افزایش شمار قربانیان بردگی مدرن در انگلیس

تهران- ایرنا- ابعاد جرایم مرتبط با بردگی مدرن در انگلیس که از آن جمله می توان به قاچاق انسان و روسپیگری اجباری اشاره کرد، بسیار گسترش یافته است و قربانیان این پدیده شوم به دهها هزار نفر می رسد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه تلویزیونی یورونیوز، آژانس جرایم ملی (NCA) که مقر آن در لندن است، روز یکشنبه گزارشی درباره ابعاد مرتبط با بردگی مدرن در انگلیس منتشر کرد. بر اساس این گزارش، دامنه بردگی اجباری در انگلیس از فعالیت یک باند روسپیگری رومانیایی که سالانه پنج میلیون یورو از این راه عاید خود می کند تا قاچاق دختری 12 ساله به این کشور با هدف کار در خانه و همراهی کودکان صاحب خانه به مدرسه را در بر می گیرد. بر اساس این گزارش، قربانیان اغلب از کشورهای اروپای شرقی، ویتنام و نیجریه هستند و شمارشان بلحاظ جنسیتی، یعنی زن یا مرد بودن، تقریبا برابر است.
بر اساس گزارش آژانس جرایم ملی، در حال حاضر بیش از 300 عملیات پلیسی علیه جرائم مرتبط با بردگی مدرن در انگلیس در جریان است. این سازمان می گوید که به احتمال زیاد و در زندگی روزانه خود با موارد بردگی مدرن مواجه می شویم و شاید موارد آنقدر محسوس نباشند.
این سازمان کمپینی را در آگاهی رسانی به شهروندان به راه انداخته و از آنان می خواهد تا موارد مشکوک مرتبط با بردگی مدرن را به این سازمان گزارش دهند.
گروهی از زنان و دختران قربانی که با وعده و وعید زندگی بهتر به انگلیس آورده می شوند، در آخر چیزی جز روسپیگری اجباری عایدشان نمی شود.
گروهی دیگر در کارواش‌ها، کارهای ساختمانی و کشاورزی و یا فراورده های غذایی و یا کشت و تولید ماری جوانا به کار گرفته می شوند، با حداقل حقوق و در شرایط نامناسب.
«ویل کر» از مدیران آژانس جرایم ملی در این باره گفت: «افرادی هستند که هر آن در بریتانیا استثمار می شوند» که «تمام ابعاد و جزییات آن هنوز معلوم نیست.»
وی می افزاید که بردگی مدرن، سوء استفاده از انسانها و استثمار آنها در هر شهر بزرگ یا تقریبا بزرگ بریتانیا اتفاق می افتد.
آژانس جرایم ملی (NCA)، سازمانی است که علیه جرایم سازمان یافته، قاچاق انسان، سلاح و مواد مخدر، جرایم اینترنتی و اقتصادی که در داخل و خارج از مرزهای انگلیس فعالیت می کند.
اروپام**9041**1908
مترجم: منوچهر جعفری** ناشر : افشار دارابی

انتهای پیام /*

نظر شما