شناسهٔ خبر: 20834154 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

پایان‌نامه‌های حوزه آسیب‌های اجتماعی کاربردی می‌شود

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا محسن صباغی نژاد روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تا کنون 10 کار پژوهشی با موضوع اعتیاد در این مرکز انجام شده که 2 مورد آن کاربردی شده و در قالب طرح به مرحله اجرا درآمده است.
وی ادامه داد: اگر مهارت های زندگی از دوران کودکی به افراد آموزش داده شود، کمتر شاهد بروز آسیب‌های اجتماعی نظیر طلاق و اعتیاد در جامعه خواهیم بود.
صباغی نژاد با بیان اینکه آموزش و پرورش در کنار رسانه ها نقشی مهمی در زمینه اطلاع رسانی و آموزش برای کاهش آسیب های اجتماعی دارد، مدعی شد: این گونه به نظر می رسد که این نهاد عزمی برای ارائه این آموزش‌ها به دانش آموزان ندارد.
وی با بیان اینکه پیشنهادهایی که از سوی این مرکز برای ‌آموزش‌ مهارت‌های زندگی به مدارس ارائه شده، خاطرنشان کرد: به جز 2 یا سه مدرسه، هیچ مدرسه ای از این موضوع استقبال نکرد و به نظر می رسد آموزش و پرورش برای ارائه آموزش های تئوری اشتیاق بیشتری دارد و مهارت‌های زندگی را در آموزش‌ها در حاشیه نگاه داشته است.
رئیس مرکز علمی کاربردی بهزیستی استان یزد یادآور شد: در بین مراکز علمی کاربردی استان این مرکز مجوز جذب دانشجو در مقطع کارشناسی را دارد و در رشته های این مرکز که مرتبط با علوم اجتماعی و شامل مددکاری، اصلاح و تربیت و آسیب شناسی است، تلاش شده پژوهش‌ها و پایان نامه‌های دانشجویی به سمت کاربردی شدن پیش رود.
تاکنون 450 دانشجو در مقاطع کاردانی تا کارشناسی ارشد از مرکز علمی کاربردی بهزیستی استان یزد فارغ التحصیل شده اند.
6179/ 6014/ خبرنگار:محمد حسین فلاح تفتی** انتشار : کاظم شاملو

انتهای پیام /*

نظر شما