شناسهٔ خبر: 20820047 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

موگرینی: متعهد به تقویت همکاری با کنیا هستیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با تبریک به رئیس جمهور منتخب کنیا، بر تعهد بروکسل به تقویت همکاری با نایروبی تاکید کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شنبه شب با صدور بیانیه ای ضمن تبریک به رئیس جمهوری منتخب کنیا، بر تعهد این اتحادیه به تقویت همکاری با کنیا تاکید کرد.
 
در بیانیه موگرینی آمده است: در پی اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در کنیا از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، مایلم که به 'اوهورو کنیاتا' تبریک بگویم.
 
این بیانیه می افزاید: مردم کنیا تعهد و همکاری قوی در فرآیند انتخابات نشان داده اند و دموکراسی در این کشور را تقویت کردند.
موگرینی خاطرنشان کرد که هیات ناظر انتخاباتی اتحادیه اروپا با همکاری سایر هیات های نظارتی، به نظارت بر کار رسیدگی به شکایات تا زمان تکمیل این فرایند ادامه خواهد داد.
 
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: اکنون تمام نیروهای سیاسی باید با نگاه به آینده در سطوح منطقه ای و ملی با هم کار کنند و اتحادیه اروپا همانند اتحادیه آفریقا از مخالفان انتظار دارد که به نتایج احترام بگذارند و برای شکایت و تجدیدنظر از ابزارهای قانونی استفاده کنند.
 
موگرینی در پایان این بیانیه تاکید کرد: کنیا یک شریک راهبردی برای اتحادیه اروپا در منطقه است و ما متعهد به تقویت بیشتر همکاری (با کنیا) هستیم.
 
بر این اساس کمیته مستقل انتخابات کنیا شامگاه جمعه انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری این کشور را تایید و ' اوهورو کنیاتا' را پیروز این انتخابات اعلام کرد.
 
 
انتهای پیام/  

تاکید موگرینی بر تقویت همکاری اتحادیه اروپا با کنیا

نظر شما