شناسهٔ خبر: 20819915 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سقوط بالگرد پلیس آمریکا در ویرجینیا 2 کشته برجای گذاشت

صاحب‌خبر -

به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری ای بی سی نیوز، پلیس ایالت ویرجینیای آمریکا کشته شدن 2 مامور خود در حادثه سقوط بالگرد در نزدیکی محل درگیری تظاهرکنندگان نژادپرستان و مخالفان آنان را تایید کرد.
هنوز علت سقوط این بالگرد و جزئیات آن مشخص نشده است.
در این تظاهرات همچنین یک خودرو جمعیت مخالفان نژادپرستی را زیر گرفت که به کشته شدن 1 زن و زخمی شدن 19 تن انجامید و راننده خودرو توسط پلیس دستگیر شد.
با افزدون 15 نفر دیگر که در درگیری نژادپرستان با مخالفان زخمی شده بودند، این تظاهرات تاکنون 3 کشته و 34 زخمی دربر داشته است.
درگیری ها زمانی آغاز شد که گروه های نژادپرست و راست گرایان افراطی برای تظاهرات در مخالفت با برچیدن یک مجسمه از پارکی در این شهر آماده می شدند.
این مجسمه مربوط به «رابرت ای. لی» از فرماندهان ارتش ویرجینیا در جنگ داخلی آمریکا در قرن نوزدهم است که حامی برده داری بوده و تندیسش در پارک موسوم به «رهایی» (Emancipation) قرار دارد.
نژادپرستان با شعارهای فاشیستی با مخالفان درگیر شدند و بدنبال آن فرماندار ایالت ویرجینیا وضعیت فوق العاده اعلام کرد.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به این خشونت ها در پیامی توئیتری ضمن محکوم کردن این حادثه، مردم این کشور را دعوت به اتحاد کرد و نوشت: هیچ جایی برای این گونه خشونت ها در آمریکا نیست.
«ملانیا ترامپ» همسر وی نیز ضمن تایید آزادی بیان، به محکوم کردن خشونت و نفرت پراکنی پرداخت و گفت: از خشونت چیزی حاصل نمی شود.
همچنین بسیاری از مقام ها و شخصیت های سیاسی آمریکا نیز به محکوم کردن خشونت و نژادپرستی پرداختند.
خشونت های بروز یافته در این تظاهرات از سوی گروه های راست گرای افراطی و نژادپرستان بازتاب گسترده ای در ایالات متحده و جهان داشته است.
رئیس جمهوری آمریکا به دلیل تعلل و عدم قاطعیت در محکوم کردن این خشونت ها و گروه های نژادپرست آماج حملات بسیاری قرار گرفته است.
گفته می شود این گروه ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا به دونالد ترامپ رای داده اند.
«مایک ساینر» شهردار شارلوتزویل در کنفرانسی خبری دولت ترامپ را مقصر این حوادث اعلام کرده است.
شبد**9416**1010
مترجم: علیرضا آقازاده**انتشار:حسن معظمی

انتهای پیام /*

نظر شما