شناسهٔ خبر: 20819691 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

لذت بودن درکنار مردم

- الناز نعمتی: دوستداران فیلم سینمایی «ابد و یک روز» حتما مهدی قربانی را به یاد دارند؛ نوجوانی که در آن فیلم تحسین‌شده نقش پسر کوچک و باهوش خانواده را ایفا می‌کرد.

صاحب‌خبر -

درخشش در نخستين تجربه كارگرداني سعيد روستايي راه قرباني را براي ورود به دنياي سينما هموارتر كرد و او در «21روز بعد» ايفاگر نقش اصلي شد. اين ستاره نوظهور در نخستين تجربه سينمايي سيدمحمدرضا خردمندان نقش نوجواني عاشق كارگرداني را بازي مي‌كند كه روياهايش براي به‌دست آوردن جايزه فيلم كوتاه با دانستن واقعيت‌هاي زندگي نقش بر‌آب شده و در راه تبديل‌شدن به مرد زندگي گام‌برمي‌دارد. گفت‌وگوي ما را با قرباني به بهانه اكران دومين فيلم كارنامه او بخوانيد.

آقاي خردمندان فيلم ابد و يك روز را ديده بودند و با آموزشگاه بازيگري كه من آنجا هنرجو بودم تماس گرفته و خواسته بودند چند بازيگر نوجوان در سن من به ايشان معرفي كنند. مي‌دانم پيش از قرارداد با من خيلي‌ها تست داده بودند و ايشان تا مدت‌ها دنبال بازيگر براي نقش مرتضي مي‌گشتند. همكاري با آقاي خردمندان بسيار خوب بود و از آنجا كه داستان فيلم به‌نوعي به زندگي واقعي خود ايشان هم مربوط بود، همين كار را براي ما راحت‌تر مي‌كرد. ايشان تصويري بسيار دقيق از نقش داشتند و اين موضوع به من براي رسيدن به نقش مرتضي كمك مي‌كرد.

شك نداشته باشيد با سرسختي و پشتكار و البته وسواس به كارم ادامه خواهم داد و مرتب در حال تمرين در تئاتر و سينما هستم.
چشم‌انداز تو از آينده‌ات در سينما چيست؟ دوست داري چه نقش‌هايي بازي يا با كدام كارگردان‌ها همكاري كني؟
بسيار مايلم نقش‌هاي متفاوت و جذاب بازي كنم و همچنين بسيار علاقه‌مندم با كارگردان‌هايي كه در سبك‌هاي مختلف فيلم مي‌سازند همكاري داشته باشم. دوست دارم هر چه بيشتر با سينما آشنا شوم و بياموزم. هنوز ابتداي راه هستم.

من مثل مرتضي عاشق فيلم‌ساختن نيستم و اين يكي از تفاوت‌هاي من با اين شخصيت است. البته مرتضي بسيار فعال و كوشا و به قول شما سمج است و من هم تقريبا اين ويژگي‌ها را دارم. به‌ويژه اينكه بسيار فعالم و دوست دارم هميشه پرانرژي باشم. البته كارگرداني تئاتر را دوست دارم و در آينده وقتي تجربه و سوادم به حد كافي برسد، شايد اين كار را انجام بدهم. كسي آينده را نمي‌تواند پيش‌بيني كند و شايد به كارگرداني سينما هم علاقه‌مند شدم اما هم‌اكنون علاقه‌اي به اين كار ندارم.

همه صحنه‌هايي كه بار حسي و عاطفي داشتند برايم سخت بودند. خيلي سعي كردم در اين صحنه‌ها راحت باشم و طبيعي بازي كنم، طوري كه مخاطب حس و حال مرتضي را در آن صحنه باور كند و اين كار را برايم سخت مي‌كرد. اميدوارم مخاطب مرتضي را در اين صحنه‌ها باور كند. ضمن اينكه همه لحظه‌هاي بازي كنار خانم ساره بيات را بسيار دوست دارم.

تجربه‌اي بسيار خوب بود. ايشان در طول فيلمبرداري هميشه به من كمك مي‌كردند و نصيحت‌هايشان هميشه در گوش و ذهنم خواهد ماند. مطمئنم نصايح، صحبت‌ها و راهنمايي‌هاي خوب ايشان در آينده كاري من و فيلم‌هايي كه بازي مي‌كنم برايم راهگشا خواهد بود و از اين جهت از ايشان سپاسگزارم.

تمام تلاشم را مي‌كنم كه هيچ لطمه‌اي به درسم نخورد و در كنار كار، درس هم مي‌خوانم. ممكن است بازيگري وقتم را بگيرد اما همانطور كه گفتم بسيار فعالم و مي‌توانم همزمان به هر 2كار يعني درس و بازيگري برسم و خدا را شكر تا امروز به مشكل نخورده‌ام.

بله! 3كار سينمايي پيشنهاد شده كه با 2مورد به توافق نرسيدم و هم‌اكنون سر سومين پيشنهاد سينمايي هستم. متأسفانه فعلا نمي‌توانم نامي از فيلم ببرم چون اخبارش رسانه‌اي نشده است. پيشنهاد تلويزيوني هم تا امروز نداشته‌ام.

آدمي بلندپرواز هستم و دوست دارم به هدف‌هايم در زندگي برسم. خدا را شكر كه به بخشي از آرزوهايم رسيده‌ام و اميدوارم لايق چنين شهرتي باشم. شهرت بخشي از بازيگري است و كنار مردم بودن حسي لذتبخش دارد. بدون ترديد داشتن محبت مردم خوشايند است و خوشحالم كه خداوند من را شايسته اين محبت دانسته است.

نظر شما