شناسهٔ خبر: 20819657 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

جان کری:

اتفاقات شارلوتزویل، نیازمند محکومیت است

خبرگزاری میزان- او این حادثه را نفرت، شر، نژاد پرستی و خشونت پرورش یافته از درون دانست و تاکید کرد: ایالات متحده تا کنون خارجی ها را برای اقدامات خشونت بار محکوم می کرد اما اکنون نیاز است این اقدام را برای درون خود آغاز کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان،وزیر خارجه سابق ایالات متحده آمریکا با محکوم کردن درگیری های اخیر در ویرجینیا که بین نژادپرستان راست گرا و مخالفان آنها روی داد، گفت: آمریکا تاکنون خارجی ها را محکوم می کرد و اکنون باید مشابه آن را برای درون کشورش آغاز کند.

جان کری روز شنبه به وقت محلی در پیام توئیتری نوشت: آنچه ما امروز در شارلوتزویل دیدیم، نیازمند محکومیت است.


او این حادثه را نفرت، شر، نژاد پرستی و خشونت پرورش یافته از درون دانست و تاکید کرد: ایالات متحده تا کنون خارجی ها را برای اقدامات خشونت بار محکوم می کرد اما اکنون نیاز است این اقدام را برای درون خود آغاز کند.


دامنه درگیری ها به دنبال تظاهرات راست گرایان افراطی و نژادپرست در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینیای آمریکا گسترش یافت و فرماندار این ایالت وضعیت فوق العاده اعلام کرد.


این اعلان مدت کوتاهی پس از آن صورت گرفت که تظاهرات در کالج ویرجینیا در شهر شارلوتزویل به خشونت کشیده و وضعیت فوق العاده محلی اعلام شد.


درگیری ها زمانی آغاز شد که گروه های نژادپرست و راست گرایان افراطی برای تظاهرات در مخالفت با برچیدن یک مجسمه از پارکی در این شهر آماده می شدند.


این مجسمه مربوط به «رابرت ای. لی» از فرماندهان ارتش ویرجینیا در جنگ داخلی آمریکا در قرن نوزدهم است که حامی برده داری بود و تندیسش در پارک موسوم به «رهایی» (Emancipation) قرار داشت.


در حالی که پلیس ویرجینیا این تجمع و تظاهرات را غیرقانونی اعلام کرده بود، افراد چماق بدست با یکدیگر درگیر شدند. علاوه بر آن فیلمی منتشر شد که در آن ماشینی با سرعت زیاد به جمعیت مخالفان هجوم می آورد.
مقامات پلیس اظهار کرده اند در این درگیری ها یک نفر کشته و 20 نفر مصدوم شده اند.

 

انتهای پیام/

نظر شما