شناسهٔ خبر: 20819629 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

نمایشگاه صنایع ‌دستی زندانیان خراسان رضوی در قوچان

صاحب‌خبر -

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان ‌های خراسان رضوی در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: یکی از برنامه ‌های انجام ‌شده در کنار اصلاح و تربیت در زندان ‌ها، اشتغال و کار زندانیان است که به فراخور ذوق و سلیقه مددجویان در رشته ‌های مورد علاقه آنان انجام می ‌شود.
حمید نمازی راد افزود: این برنامه ‌ها با همکاری و آموزش‌ های ادارات فنی و حرفه‌ ای و میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری اجرا می شود تا مددجویان بتوانند با تلاش خود و آموزش ‌هایی که در این مدت می‌ بینند وارد بازار کار شوند.
وی با بیان اینکه برگزاری چنین نمایشگاه‌ هایی موجب آشنایی مردم با تولیدات مددجویان و برقراری ارتباط با آنهاست اظهار کرد: مسائل تربیتی و فرهنگی جزء وظایف سازمان زندانهاست تا امید به زندگی در مددجویان افزایش یابد.
نمازی یادآور شد: در سال گذشته 5 هزار و 800 مددجو در این استان آموزش‌ دیدند و 3 هزار و 300 گواهینامه نیز تا پایان سال صادرشد.
رئیس اداره زندان قوچان نیز با بیان اینکه اشتغال و حرفه ‌آموزی اصلی‌ ترین چرخه اصلاح و تربیت زندانیان است گفت: این نمایشگاه با حمایت اداره کل زندان استان و معاونت سلامت و اصلاح و تربیت با حضور زندانیان شهرستان های مشهد، درگز، چناران، تایباد و قوچان در 15 غرفه برپا شده است.
مصطفی بیات هدف از برگزاری آن را حمایت و ایجاد فضایی برای آشنایی مردم با محصولات و صنایع ‌دستی زندانیان استان دانست و افزود: امیدواریم با حمایت مردم از این محصولات کمک قابل‌ توجهی به معیشت خانواده زندانیان داشته باشیم.
این نمایشگاه مدت10 روز در محل دائمی نمایشگاه‌ های شهرداری قوچان دایر است.
شهرستان 180هزار نفری قوچان در 137 کیلومتری مشهد قرار دارد.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه‌های خبری و تصویری فعال است.
7501 / 6053 خبرنگار: حبیبه احسنی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

نظر شما