شناسهٔ خبر: 20819496 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

مسمومیت 462 نفر در حادثه نشت کلر در دزفول +فیلم

نشت گاز کلر از مخزن هزار و 500 کیلویی ، 462 نفر از شهروندان دزفولی را روانه بیمارستان کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خوزستان، این اتفاق حدود ساعت 21 دیشب در اطراف میدان رودبند و پل سوم شهر دزفول روی داد و در پی این حادثه، نیروهای امدادی آتش نشانی، اورژانس، بسیج و نیروی انتظامی برای کمک و مهار آلودگی وارد عمل شدند و برای رفع آلودگی و امداد رسانی به مسمومان حادثه پرداختند.
از تعداد 462 نفر مسموم شده، 352 نفر به بیمارستان بزرگ دزفول، 90 نفر بیمارستان نبوی و 20 نفر هم به بیمارستان امام علی اندیمشک اعزام شدند که 421 نفر از آنان پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شدند.
فرماندار دزفول از مهار کامل نشت گاز خبر داد و گفت: با تلاش تمام دستگاه های امدادی و آتش نشانی آلودگی ناشی از نشت گاز کلر ساعت یک بامداد کاملا برطرف شد و جای هیچ نگرانی نیست.
حبیب الله آصفی افزود: طبق بررسی انجام شده گاز کلر از سه سیلندر موجود در انباری در اطراف کاشفیه دزفول نشت کرده که یک سیلندر به طور کامل تخلیه شده است.
وی هرگونه شایعه در خصوص آلودگی آب آشامیدنی دزفول را رد کرد و ادامه داد: حادثه نشت گاز کلر هیچ ارتباطی با شبکه آب آشامیدنی شهر دزفول نداشته و شبکه آب آشامیدنی دزفول هیچ مشکلی ندارد.
در این حادثه، فرمانده انتظامی دزفول، شهردار، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و مدیر عامل جمعیت هلال احمر دزفول که برای کمک در محل حادثه نشت گاز کلر حضور داشتند و همچنین گروه خبری صدا و سیما دچار مسمومیت شده و در بیمارستان تحت درمان سرپایی قرار گرفته و مرخص شدند.

نظر شما