شناسهٔ خبر: 20818588 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند «شیر و موش»‌ وصف حال نظامیان سعودی!

حملات نظامیان سعودی به شهر العوامیه در شرق عربستان از سه ماه پیش و تخریب هدفمند منازل مردم بی‌دفاع این شهر که زادگاه شهید مقاوم، شهید نمر است،‌ همچنان ادامه دارد.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

 نظامیان آل سعود در قبال کسانی که با آنها می‌جنگند،‌ رفتار و موضع متفاوتی دارند به‌طوری که آنها در مقابل رزمندگان یمنی که سلاح‌های کاملاً ساده در اختیار دارند،‌ هیچ حرفی برای گفتن ندارند و به‌محض هر حمله یمنی‌ها به مواضع و پایگاه‌هایشان، ‌فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند،‌ اما همین نظامیان در العوامیه شهری شیعه‌نشین در شرق عربستان رفتار متفاوتی را در پیش گرفته‌اند.

نظامیان سعودی بیش از سه ماه است که شهر العوامیه را آماج حملات خود قرار داده‌اند، آنها به‌بهانه دروغ توسعه العوامیه،‌ محله المسوره که یک محله قدیمی و تاریخی است و یادآور مبارزات قهرمان شهید مردم عربستان یعنی شهید النمر است،‌ به تخریب هدفمند منازل مردم دست می‌زنند و تاکنون صدها واحد مسکونی را با خاک یکسان کرده‌اند و در این میان هیچ باکی از تخریب مساجد و حسینیه‌ها و مراکز عبادتی و مقدس مردم ندارند.

سبعیت و بی‌رحمی نظامیان سعودی در مقابل مردم عربستان در حالی است که آنها در مقابل رزمندگان بی‌‌ادعای یمنی  هیچ حرفی برای گفتن ندارند و تنها گزینه‌ای که در مقابل آنها در پیش می‌گیرند، یک گزینه بیشتر نیست و آن  هم فرار است،‌ تا جایی که یک فعال عربستانی در فضای مجازی، نظامیان سعودی را به موش در مقابل رزمندگان یمنی و شیر در مساجد شیعیان بی‌دفاع العوامیه تشبیه کرده است.

تصاویری که از نظامیان سعودی منتشر شده کنار ویدئوهایی که به اشتراک گذاشته شده است،‌ اوج توحش نظامیان سعودی در مقابل مردم عربستان و هتک حرمت مقدسات اسلامی از سوی آنها را نشان می‌دهد.

در این تصویر، نظامیان سعودی با یورش به مسجدی در العوامیه ضمن هتک حرمت این مکان مقدس و تخریب آن، به تصاویر شهید انقلابی عربستانی، شهید النمر اهانت می‌کنند، آنها در سرکوب مردم العوامیه و ویران کردن شهرشان هیچ حد و مرزی برای خود قائل نیستند و هنگام ارتکاب جنایات به سر دادن شعارهای طایفه‌ای و فرقه‌ای دست می‌زنند.

هرچند نظامیان سعودی در مقابل مردم عربستان و سرکوب آنها هیچ رحم و مروتی از خود نشان نمی‌دهند و به‌قول یک کاربر عربستانی در مساجد العوامیه همچون شیر هستند، اما در مقابل رزمندگان یمنی، فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند تا نشان دهد آنها در میدان نبرد هیچ حرفی برای گفتن ندارند،‌ ولی به‌اصطلاح در خانه خود شیر هستند.

نظر شما