شناسهٔ خبر: 20815316 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

خبر خوش برای هنرمندان صنایع دستی؛

ساخت محل‌هایی برای «زندگی و کار» همزمان

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور از احداث «نواحی صنایع‌دستی» با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و با هدف حمایت هرچه بیشتر از صنایع خُرد خبر داد.

صاحب‌خبر -

به‌گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بهمن نامور‌مطلق همزمان با روز حمایت از صنایع کوچک، اظهار داشت: «نواحی صنایع‌دستی“ شکل کوچک‌تری از شهرک‌های صنعتی است که کنار دیگر اقدامات حمایتی از هنرمندان صنایع‌دستی، افتتاح خواهد شد.

وی افزود: صنایع خرد یا همان صنایع‌ کوچک درحقیقت صنایعی هستند که یک تا 10 نفر در آن مشغول‌به‌فعالیت‌اند و بخش زیادی از فعالیت‌های صنایع‌دستی مربوط به صنایع خرد است، به‌گونه‌ای که می‌توان گفت صنایع‌دستی جلوه‌ای از صنایع خرد و کوچک در کشور است.

نامور‌مطلق اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات تولید‌کنندگان صنایع‌دستی به‌عنوان صنایع خرد بازاریابی برای محصولات و فروش آنهاست که البته در این خصوص شبکه فروش ”زبردستان“ راه‌اندازی شده و کنار آن احداث ”نواحی صنایع‌دستی“ می‌تواند به فروش محصولات صنایع‌دستی کمک کند.

وی در ادامه به تشریح ارتباط صنایع خرد با سبک زندگی اشاره کرد و گفت: صنایع خرد، که بخش زیادی از آن در صنایع‌دستی تعریف می‌شود، به‌گونه‌ای طراحی شده که فرد هم کار می‌کند هم زندگی؛ چراکه آن که در صنایع خرد مشغول فعالیت است، به‌خلاف کسی که در صنایع بزرگ مشغول است، خویش‌کارفرماست و می‌تواند به مسائل مرتبط با زندگی‌اش برسد.

به گزارش میراث فرهنگی، نامور‌مطلق گفت: برای مثال، خانم خانه‌داری که در صنایع‌دستی مشغول فعالیت است می‌تواند علاوه‌بر رسیدگی به نقش مادری خود کنار اعضای خانواده، در این صنایع نیز فعالیت داشته باشد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در ادامه گفت: خلاقیت، نوآوری و حفظ خانواده و روابط اجتماعی از مهم‌ترین خصوصیات فعالیت در صنایع خرد از جمله صنایع‌دستی است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت در صنایع خرد ازجمله صنایع‌دستی می‌تواند به انتقال تجربیات به نسل‌های بعدی، حفظ روابط خانوادگی و استحکام روابط اجتماعی کمک کند و پیش‌بینی می‌شود که آینده بهتری در انتظار صنایع خرد باشد و در آینده صنایع خرد جایگاه بهتری بیابند.

انتهای پیام/*

نظر شما