شناسهٔ خبر: 20813336 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنو | لینک خبر

عضو فراکسیون امید: رأی بالا به ظریف و زنگنه مطالبه ملی است

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه باید در رای اعتماد، مطالبه 24 میلیونی را در نظر بگیریم، گفت: رای بالا به ظریف،زنگنه و قاضی زاده هاشمی از مطالبات ملی است.

صاحب‌خبر -
روز نو :
عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه باید در رای اعتماد، مطالبه 24 میلیونی را در نظر بگیریم، گفت: رای بالا به ظریف،زنگنه و قاضی زاده هاشمی از مطالبات ملی است.

به گزارش  روز نو :فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران در ارزیابی کابینه پیشنهادی روحانی  گفت: انتظاری که وجود داشت این بود که کابینه دوازدهم کابینه ای فراتر و قوی‌تری باشد که در آن مطالبات 24 میلیونی محقق شود اما کمی با نقطه مطلوب فاصله داشت که شاید در این مسیر محدودیت هایی وجود داشته اما انشاالله ما بتوانیم با نوع رایی که به کابینه می دهیم آرا 24 میلیونی را در آن محقق کنیم.

وی افزود: از این جهت می گویم کابینه آقای روحانی می توانست بهتر از این باشد که یکی از مطالبات اصلی حضور زنان در کابینه بود اما این اتفاق رخ نداد و بسیاری به ما انتقاد می کنند که چرا علی رغم امضای 157 نماینده برای حضور زنان در کابینه این مطالبه محقق نشد و امیدواریم این نقص جبران شود.

او درمورد گمانه زنی ها در رابطه با رای اعتماد به وزرا گفت: وزرای محبوب ما مشخص هستند که نه تنها وزیر بودنشان از خواسته های مردم است بلکه رای اعتماد بالا به آنها نیز از مطالبات ملی است لذا از این منظر آقای ظریف و آقای زنگنه و همچنین آقای قاضی زاده هاشمی با آرایی قابل توجه راهی وزارتخانه خواهند شد.

سعیدی در مورد دیگر وزرا نیز گفت: همانطور که در جریان هستید فراکسیون امید کمیته های تخصصی تشکیل داده است که این کمیته ها کار خود را در خصوص ارزیابی وزرای پیشنهادی آغاز کرده اند بعد از ارزیابی این کمیته ها می توان نتیجه نهایی را درمورد وزرا گرفت.

این عضو کمیسیون آموزش خاطر نشان کرد: نکته دیگری که باید در دولت مورد توجه قرار می گرفت،آموزش و پرورش بود و انتظار می رفت این مسئله در اولویت های دولت قرار داده شود اما اینگونه نشد و حتی در دقیقه 90 وزیر آموش و پرورش مشخص شد؛

او با بیان اینکه ما باید وزارت آموزش و پرورش را مهمترین وزارتخانه تلقی کنیم چرا که تربیت نیروهای اینده را به عهده دارد، خاطر نشان کرد: البته این به معنای آن نیست که بگوییم آقای بطحایی وزیر توانمندی نیست چراکه هنوز شناختی درمورد ایشان نداریم و باید برنامه های او را ببینیم و در نهایت تصمیم بگیریم که آیا ایشان قادر به اداره وزارتخانه عریض و طویلی مانند وزارت آموزش و پرورش هستند یا خیر اما تا به اینجا انچه اهمیت دارد دقت در نوع برنامه های وزرا است.

نظر شما