شناسهٔ خبر: 20557690 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

نامه اسماعیل هنیه به روحانی: مسجد الاقصی، وجدان و حمیت شما را به یاری می‌طلبد نامه اسماعیل هنیه به روحانی: مسجد الاقصی، وجدان و حمیت شما را به یاری می‌طلبد

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس، پیرامون اوضاع رقت‌بار قدس و اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی به مقامات عالی کشورهای عربی و اسلامی از جمله حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی نامه نوشت.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا، رئیس دفتر سیاسی حماس  در نامه به رئیس جمهور ایران به تشریح اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی و ضرورت بسیج امت اسلام برای مقابله با این رژیم تاکید کرده است.

در این پیام آمده است: رژیم اشغالگر صهیونیستی بیش از هر وقت دیگری بر اجرای طرح خود مبنی بر سیطره کامل برمسجد الاقصی، تقسیم زمانی و مکانی آن بین مسلمانان و یهودیان و تحمیل خود به عنوان تنها مرجع اداره امور این مسجد در مقابل محدود کردن نقش تاریخی اداره اوقاف اسلامی قدس  تنها طرفی که مسئول اداره امور قدس است  اصرار دارد.

رژیم صهیونیستی از روز جمعه ۱۴ جولای ۲۰۱۷ درهای مسجد الاقصی را بسته و این مسجد همچنان به خاطر اقدامات خودسرانه این رژیم و نصب گیت‌های امنیتی در ورودی‌های آن که با هدف تشدید سلطه و حاکمیتش بر این مسجد و کنترل ورود و خروج فلسطینیان از آن صورت می‌گیرد، تعطیل است؛ اقدامی که تعدّی آشکار به قداست معراجگاه نبی اکرم(ص) و یار حرمین شریفین به شمار می‌رود.

هنیه در ادامه خطاب به رئیس جمهور ایران تاکید کرد: مسجد مبارک الاقصی، وجدان و حمیت شما را به یاری می‌طلبد. در برابر اقدامات دشمن صهیونیستی برای تحمیل واقعیت‌های جدید بر مسجد الاقصی به گونه ای که این رژیم به تعیین کننده سرنوشت این مسجد تبدیل شود، نمی‌توان سکوت کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به تصمیمات متعدد اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی گفت: اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی قطعنامه‌های متعددی در حمایت از قدس و مسجد الاقصی صادر کرده‌اند و کشور شما نیز در آنها مشارکت داشته است و اکنون زمان اجرای این قطعنامه‌ها به منظور حمایت از ثبات و پایداری ساکنان قدس است که از مقدسات امت دفاع می‌کنند.

وی در نامه خود با اشاره به ابزارهای فشار موجود دولت‌های عربی و اسلامی خاطرنشان ساخت: دولتهای عربی و اسلامی ابزار های قدرت دیپلماتیک، قانونی، مردمی و رسانه‌ای زیادی در اختیار دارند و امروز مسجد الاقصی بیش از هر وقت دیگری نیازمند بکارگیری این ابزارهای قدرت به منظور اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی در تمامی محافل و مناسبت‌ها است و کمترین کار حمایت از تحریم و منزوی کردن این رژیم و پیگرد و بازخواست سران آن به خاطر ارتکاب جنایات علیه ملت و مقدسات فلسطین است.

نظر شما