شناسهٔ خبر: 20415404 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

ابهام در افزودن سهم اضافه‌کار به مستمری بازنشستگان

مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: تکلیف افزودن سهم اضافه‌کار از حقوق به مستمری بازنشستگان برای کسانی که می‌خواهند در سال 1396 یا بعد از آن بازنشسته شوند و حتی چندین سال از اضافه‌کار آنها حق بیمه کسر شده است، مشخص نیست.

صاحب‌خبر -

محمدعلی جنانی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بخشنامه افزودن سهم اضافه‌کار از حقوق به مستمری بازنشستگان فقط برای کسانی است که مشمول برنامه پنجم توسعه می‌شوند.

وی توضیح داد: تمام افرادی که تا سال 1395 بازنشسته شده‌اند، می‌توانند از خدمات این بخشنامه بهره‌مند شوند و سهم اضافه‌کار از حقوق نیز به مستمری بازنشستگان افزوده می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی که چه راهکاری می‌توان برای این مشکل در سال 96 پیش‌بینی کرد، گفت: براساس برنامه ششم توسعه هنوز هیچ برنامه‌ای برای این افراد پیش‌بینی نشده است و این قانون و تنظیم این بخشنامه فقط برای کسانی است که در طول برنامه پنجم توسعه و براساس ماده 59 بازنشسته شده‌اند.

قرار بود اوایل اردیبهشت 96 این بخشنامه برای محاسبه سهم اضافه‌کار از حقوق به مستمری بازنشستگان ابلاغ شود، اما به دلیل برخی ایرادات و اشکالات در آن، در هفته جاری این بخشنامه به شعب تامین اجتماعی ابلاغ شده است.

موضوع سهم اضافه کار از حقوق کارکنان دولت براساس مفاد ماده 59 قانون برنامه پنجم توسعه و تاثیر اضافه کار بر دریافتی است که به صورت کامل محاسبه و به مستمری و پاداش بازنشستگان اضافه خواهد شد.

نظر شما