شناسهٔ خبر: 20414575 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

ظریف: گزینه نهایی پیش روی ایران، خروج از برجام است

بین الملل > دیپلماسی - وزیر امور خارجه ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران مسیری را دنبال می کند که در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بر آن تاکید شده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش واحد مرکزی خبر محمد جواد ظریف در گفتگو با نشریه آمریکایی نشنال اینترست و در پاسخ به نقض پی در پی توافق هسته ای توسط دولت آمریکا تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران مسیری را دنبال می کند که در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) بر آن تاکید شده است.

ظریف در ادامه افزود: ما این موضوع را در کمیسیون مشترک به بحث و تبادل نظر می گذاریم تا جایی که اطمینان پیدا کنیم موارد نقض توافق توسط آمریکا کمتر و کمتر شود.

ظریف در پاسخ به این پرسش که گزینه ی نهایی پیش روی ایران در صورت عمل نکردن واشنگتن به وعده هایش چیست گفت: اگر نقضی عمده و یا آنچه که در مفاد توافق هسته ای از آن با نام ناکامی در عمل کردن به وعده ها نام برده شده اتفاق بیافتد، ایران گزینه های دیگری پیش رو دارد که از آن جمله می تواند خروج از توافق باشد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: این موضوع هم در دولت ترامپ و هم در دولت اوباما، موضوع بحث‌های کمیسیون بوده؛ مثلا صدور مجوز خرید هواپیماهای بوئینگ، چهار ماه و صدور مجوز خرید هواپیماهای ایرباس 9 ماه طول کشید که به نظر ما، این زمانی طولانی است.

ظریف در پایان گفت: برخی از بخش‌ها(اقدامات آمریکا علیه برجام) حل شد و بخشی هم نه.

52311

 

نظر شما