شناسهٔ خبر: 20408356 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: همشهری آنلاین | لینک خبر

با چند گام ساده، بدن‌تان را از سموم پاک کنید

- همشهری آنلاین: ما در تماس مداوم با ارگانیسم‌های مضر و آلاینده‌ها هستیم. آنها در آب، غذا و حتی هوایی که تنفس می‌کنیم وجود دارند بنابراین دور شدن کامل از این آلاینده‌ها کار ساده‌ای نیست.

صاحب‌خبر -

به گزارش آوای سلامت به نقل از globalhealingcenter در واقع هیچ راهکار قطعی برای حفاظت از سموم در محیط وجود ندارد اما برای مقابله با اثرات برخی از این آلاینده‌ها و انجام فرایند سم زدایی از بدن به طور منظم، راهکارهایی پیشنهاد شده است.

بدن انسان دارای یک توانایی طبیعی برای انجام فرایند سم زدایی است. در واقع این کار توسط دفع مدفوع و ادرار و از طریق اندام‌هایی مانند کبد، پوست، ریه، روده بزرگ و کلیه صورت می‌گیرد. حتی فرایند تعریق و تنظیم درجه حرارت بدن نیز یک راه جدید برای دفع سموم است. با این چندگام موثر دیگر نیز برای سم زدایی موثر از بدن می‌توان انجام داد:

مصرف کافئین کمتر: متخصصان توصیه می ‌کنند که روزانه بیش از ۴ فنجان قهوه ننوشید. هر چه مصرف کافئین ‌تان بالا باشد، استرس در غدد فوق کلیوی بالا می‌ رود. این غدد در کنترل متابولیسم و فشار خون بدن نقش دارند. اگر جزو قهوه‌ خورها هستید لازم است مصرفتان را کاهش دهید و به جای آن چای بنوشید.

نظر شما