شناسهٔ خبر: 20401490 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

عارف خبر داد

گزارش محرمانه عملكرد وزرا برای روحانی

صاحب‌خبر -
محمدرضا عارف، رييس فراكسيون اميد مجلس  به جلسه روز شنبه كميته تعامل شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‌طلبان با رييس‌جمهوري اشاره كرد و گفت: جلسه خوبي با آقاي روحاني داشتيم. جهت‌گيري اصلي جلسه در خصوص چگونگي چينش كابينه دوازدهم بود.
 
به گزارش اعتماد، عارف ادامه داد: اعضاي حاضر در جلسه نيز نقطه نظرات و دغدغه‌هايي كه در رابطه با ارتقاي كابينه و كارهاي دولت داشتند مطرح كردند.
 
عارف با اشاره به اينكه ادامه تعامل شوراي عالي سياستگذاري اصلاح‌طلبان با دولت از ديگر مباحث طرفين بود، گفت: جمع‌بندي مباحثي كه از استان‌ها در اختيار داشتيم و در جلسه پنجشنبه شوراي عالي با شوراي اصلاحات استان‌ها و نمايندگان شوراها مطرح شده بود را نيز به اطلاع رييس‌جمهوري رسانديم و ايشان هم از اين نقطه نظرات استقبال كرد.
 
رييس فراكسيون اميد مجلس در خصوص اختلافات اخير در جريان اصلاحات در خصوص فعاليت‌هاي شوراي عالي سياستگذاري نيز گفت: هيچ اختلافي نيست.
 
وي افزود: در دو دوره‌اي كه شوراي عالي تشكيل شده و اتفاقا عملكرد بسيار ارزشمندي هم داشته بلافاصله بعد از انتخابات مباحثي را در جامعه نخبگي مطرح كرديم كه در خصوص ارتقاي انسجام و همبستگي اظهارنظر شود ضمن اينكه درون شوراي عالي نيز در حال ارزيابي عملكرد هستيم، طبيعتا هر پيشنهاد ونقدي شود استقبال مي‌كنيم و اميدواريم طي چند ماه آينده با جمع‌بندي نظرات به تصميم منطقي برسيم.
 
عارف در خصوص پيشنهاد رسول منتجب‌نيا، قائم‌مقام حزب اعتمادملي مبني بر تشكيل مجلس اصلاحات براي رفع اختلافات گفت: پيشنهاد آقاي منتجب‌نيا در سنوات گذشته نيز مطرح شده بود، اما براي تشكيل مجلس اصلاحات بايد به نوعي سازوكار عملي برسيم كه طبيعتا مورد استقبال خواهد بود.
 
رييس فراكسيون اميد مجلس در خصوص مباحثي مبني بر سهم خواهي اصلاح‌طلبان از دولت كه از سوي برخي افراد حاضر در جريان رقيب مطرح مي‌شود نيز گفت: از ابتدا اعلام كرديم، دوره قبل هم نشان داديم كه به دنبال هيچ سهم خواهي از دولت نيستيم و به همين دليل نه شوراي عالي و نه فراكسيون اميد تاكنون وارد مصاديق نشده‌اند. نگاه ما ارتقاي كيفيت دولت است و طبيعتا نظرات خود را درخصوص كانديداها و نفراتي كه مطرح هستند اعلام مي‌كنيم. تاكنون نه سهم خواهي كرديم و نه در آينده چنين خواهيم كرد.
 
عارف در پاسخ به اينكه آيا در ديدار روز گذشته با رييس‌جمهور نظري در خصوص وزراي كابينه دوازدهم خواسته شد يا خير، گفت: طبيعتا در مباحث غيررسمي ممكن است درخصوص مصاديق نيز مطالبي مطرح شود اما در جلسه رسمي وارد هيچ مصاديقي نشديم و تنها نظرات را گفتيم. البته فراكسيون اميد از عملكرد وزرا ارزيابي دارد كه ان‌شاءالله به صورت محرمانه تقديم رييس‌جمهوري‌خواهيم كرد.
 
وي تصريح كرد: دوستان ما در فراكسيون آمار وزرا و اينكه نمرات افراد در چه شرايطي هست را اعلام كرده‌اند، اما اميدواريم اسامي محرمانه بماند تا تقديم آقاي رييس‌جمهور كنيم.
 
عارف با تاكيد بر اينكه رايزني در خصوص كابينه را در سطح تمامي فراكسيون‌هاي مجلس توصيه مي‌كنيم، گفت: براي افزايش سطح كارايي دولت چنين اقداماتي لازم است بر همين اساس دولت هم نبايد براي رايزني به يك جريان يا يك فراكسيون خاص محدود شود؛ همه فراكسيون‌هاي مجلس بايد رايزني كنند تا نتيجه بهتري به دست ‌آيد.
 
وي در خصوص انجام ديدار اعضاي فراكسيون اميد مجلس با روحاني نيز گفت: بايد منتظر ماند. ايشان در جلسه روز گذشته اشاره كردند كه ان‌شاءالله در روزهاي آينده نيز جلسه‌اي را با فراكسيون خواهيم داشت كه قاعدتا اگر تشكيل شود در آنجا نقطه نظرات را مطرح خواهيم كرد.

نظر شما