شناسهٔ خبر: 20389952 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

صهيونيستها بار ديگر وروديهای مسجدالاقصی را بستند

رژیم اشغالگر قدس این اقدام را پس از آن اتخاذ کرد که مسئولان مسجدالاقصی به علت اقدامات امنیتی شدید اسرائیل و کارگذاشتن دستگاههای بازرسی، از ورود به آنجا خودداری کردند.

صاحب‌خبر -
العالم: مقام های اسرائیل امروز(یکشنبه) ورودیهای مسجدالاقصی را بار دیگر به روی مسلمانان بستند و از ورود فلسطینیها به آن جلوگیری کردند.

رژیم اشغالگر قدس این اقدام را پس از آن اتخاذ کرد که مسئولان مسجدالاقصی به علت اقدامات امنیتی شدید اسرائیل و کارگذاشتن دستگاههای بازرسی، از ورود به آنجا خودداری کردند.

بر اساس این گزارش، نمازگزاران بار دیگر نتوانستند برای اقامه نماز ظهر وارد محوطه مسجدالاقصی شوند.
رژیم صهیونیستی ورودی الأسباط مسجدالاقصی  را باز کرده بود، اما شیخ عمر الکسوانی و دیگر مسئولان مسجد از ورود به مسجد به علت کارگذاشتن دستگاههای بازرسی خودداری کردند.

رژیم اشغالگر قدس پس از آنکه از روز جمعه دروازه های مسجد الاقصی را به روی نمازگزاران فلسطینی بسته بود ، امروز (یکشنبه) از بازگشایی آن به طور محدود به روی نمازگزاران همراه تشدید تدابیر امنیتی خبر داد.

 "اوفر بن جندلمن"، سخنگوی نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: قرار شده است که مسجد الاقصی از روز یکشنبه به روی نمازگزاران، گردشگران و زائران باز شود.

وی خاطرنشان کرد که قرار است گیت های ویژه کشف فلزات در ورودی های مسجد نصب شوند همچنین با نصب تعدادی دوربین کلیه رفت و آمدها به مسجد کنترل شوند. این رژیم سعی دارد با این تدابیر واقعیت موجود میدانی را به نفع خود تغییر دهد.

نیروهای اشغالگر روز جمعه گذشته مانع برپایی نماز جمعه در مسجد الاقصی شدند. آنها پس از آنکه سه جوان از شهرک "ام الفحم" در شمال فلسطین اشغالی به روی برخی نظامیان رژیم صهیونیستی آتش گشودند  نمازگزاران را از مسجد بیرون کردند. در عملیات جوانان فلسطینی که نزدیک دروازه "حطه" رخ داد دو نظامی صهیونیست کشته شدند و یک نفر هم مجروح شد، در این عملیات هر سه جوان فلسطینی نیز به شهادت رسیدند.

پس از این عملیات مقامات رژیم اشغالگر شهرک قدیمی را محاصره کرده و برای اولین بار از سال 1969 مانع اقامه نماز در مسجد الاقصی شدند. در این بین نیز هر از گاهی به مسجد و قسمت های مختلف آن حمله می کردند.

این اقدام واکنشهای تندی در داخل فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی در پی داشت و به شدت محکوم شد.

نظر شما