شناسهٔ خبر: 20378411 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

بازگشایی تدریجی مسجدالاقصی از ظهر امروز و تدابیر امنیتی جدید در ورودی‌های آن

صاحب‌خبر -
دولت رژیم صهیونیستی شامگاه روز شنبه تصمیم به بازگشایی تدریجی مسجد الاقصی به روی نمازگزاران و بازدیدکنندگان از ظهر امروز (یکشنبه) گرفت. این تصمیم پس از بستن مسجد الاقصی از روز جمعه به بهانه اجرای عملیات شهادت طلبانه در نزدیکی آن صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس پس از رایزنی با اعضای کابینه خود به منظور اطلاع از اوضاع امنیتی حاکم بر قدس و مسجد الاقصی، تصمیم به بازگشایی تدریجی مسجد الاقصی از ظهر امروز گرفت.

این شبکه خبری اعلام کرد که دولت صهیونیستی همچنین تصمیم به نصب دوربین‌های مداربسته در ورودی‌های مسجد الاقصی و خارج از آن به منظور کنترل حوادث و نیز اعمال تدابیر امنیتی بیشتر گرفته است.

نتانیاهو در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت که پس از رایزنی‌های امنیتی، تصمیم بر این شد که سیستم‌های کشف معدن در ورودی‌های مسجد الاقصی نصب شوند و همچنین با کار گذاشتن دوربین‌های مراقبتی تمامی حوادث این مسجد تحت کنترل قرار گیرد و البته در ادامه هم برخی اقدامات امنیتی اتخاذ خواهد شد.

نظامیان صهیونیستی پس از عملیات شهادت طلبانه سه جوان فلسطینی اهل شهر ام الفحم در داخل اراضی اشغالی در داخل مسجد الاقصی که منجر به هلاکت دو نیروی پلیس صهیونیستی و شهادت مجریان عملیات شد، این مسجد را به روی نمازگزاران مسلمان بسته و شمار زیادی از نیروهای خود را در داخل بخش قدیمی قدس و اطراف آن و نیز ایست بازرسی‌های منتهی به قدس مستقر کرده بودند.

سازمان اوقاف اسلامی نیز اعلام کرد، پلیس اسرائیل کارمندان مسجد الاقصی را اخراج کرده و دست به تفتیش گسترده در مسجد زده است. این در حالی است که از روز جمعه صدها فلسطینی در تلاش برای ورود به بخش قدیمی قدس و رسیدن به مسجد هستند اما نیروهای اسرائیلی مانع آنها می‌شوند.

محمد حسین، مفتی قدس و سرزمین فلسطین تصریح کرد:‌ مقامات اسرائیل سازمان اوقاف را که کار نظارت بر مسجد الاقصی را برعهده دارد، از هر گونه نظارت کنار گذاشته‌اند.

نظر شما