شناسهٔ خبر: 20013504 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه حمایت | لینک خبر

سروش رفیعی:

تکذیب مطلب منتسب به رییس مرکز امورمشاوران قوه‌قضاییه در برنامه مناظره

صاحب‌خبر -

یکی از بازیکنان موفق فوتبال ایران که در نیم فصل لیگ هفدهم به پرسپولیس آمد و در این تیم هم مهره اثرگذاری بود، سروش رفیعی است. هافبکی که پس از صعود پرسپولیس به جمع 8 تیم برتر آسیا در قطر به همراه دیگر بازیکنان تیم به ایران بازنگشت و پس از چند روز زمزمه حضورش در الخور قطر به گوش رسید. این زمزمه جدی شد و رفیعی به طور رسمی به تیم قطری پیوست. سروش روز گذشته برای انجام کاری اداری به باشگاه پرسپولیس رفت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.
سروش رفیعی گفت: عنوان کردم که همیشه یک پرسپولیسی هستم و امیدوارم هر چه زودتر بتوانم به این تیم برگردم. در حال حاضر در قطر مثل ایران ماه رمضان است و از آنجایی که عید فطر برای مردم این کشور خیلی مهم است فکر می‌کنم مثل ما که در تعطیلات نوروز به مسافرت می‌رویم آنها هم به سفر رفتند.در قطر باشگاه‌ها به احترام ماه رمضان کاری نمی‌کنند اما آنچه مشخص است این است که من قراردادم را امضا کردم و شاید می‌خواهند بعد از عید فطر آن را اعلام کنند.
او در پاسخ به این سوال که با حضور در لیگ قطر امیدوار هستی که به تیم ملی دعوت شوی، افزود: درباره دعوت به تیم ملی نظر سرمربی مهم است. حالا می‌خواهد شما عضو پرسپولیس باشی یا الخور و یا بایرن‌مونیخ. من در چند وقت اخیر به تیم ملی دعوت نشدم اما تلاش می‌کنم مجددا این اتفاق بیفتد و به تیم ملی دعوت شوم.
بازیکن سابق پرسپولیس در مورد اینکه آیا با برانکو درباره جدایی پرسپولیس صحبت کرده‌ای، اظهار داشت: من از قبل همه چیز را به برانکو گفته بودم. به برانکو گفتم در پرسپولیس فصل بعد نیستم. سعی کردم از روز اول با صداقت رفتار کنم و همه حرف‌هایم را به مسئولان باشگاه، کادرفنی، همبازی‌ها و هوادارانم گفتم. نکته‌ای وجود ندارد که بخواهم آن را کم و زیاد کنم.
وی درباره اینکه مسئول نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که رفیعی برای تمدید قرارداد به باشگاه می‌آید، اظهار داشت:‌ من به ترکاشوند این را گفتم و او گفت اینطور صحبت نکرده است. یکی از دلایلی که ضمن احترام به رسانه‌ها خیلی کم مصاحبه می‌کنم همین است. به ترکاشوند گفتم به ایران بیایم در باشگاه حاضر می‌شوم مثل همین حالا که به باشگاه آمدم اما من پیش از این تصمیم داشتم که سال بعد در خارج از کشور بازی کنم. عده‌ای به من گفتند که باشگاه چرا برای تمدید قرارداد اصرار نکرد اما وقتی من قرارداد با الخور بستم چرا باید اصرار کنند؟
رفیعی درباره اینکه تکلیف شماره 7 پرسپولیس چه خواهد شد، گفت: علی پروین باعث شد که شماره 7 بزرگ شود و این شماره به نام پروین است. او انسان بزرگی است که فوتبالیست بسیار خوبی هم بود و شماره 7 برای اوست. در پرسپولیس 7 می‌پوشیدم و در الخور هم 7 خواهم پوشید.
بازیکن سابق پرسپولیس درباره اینکه چه شرایطی رخ داد که او از این تیم جدا شد،‌گفت: ‌هر بازیکنی برای خود شرایطی دارد که می‌خواهد پیشرفت کند. قبل از اینکه به پرسپولیس بیایم دوست داشتم به تیمی بروم که خوب باشد و به همین دلیل با اتخاذ بهترین تصمیم به پرسپولیس آمدم. معتقدم که با حضور در پرسپولیس بهترین تصمیم فوتبالی‌ام را گرفتم چون قهرمان شدیم و به جمع 8 تیم برتر آسیا رفتیم. با قلبم به پرسپولیس آمدم و در حالی که 2 سال و نیم درگیر سربازی و مسائل دیگر بودم و پول زیادی هم به دست نیاوردم اما قبل از حضور در پرسپولیس پیشنهاد بسیار خوبی داشتم و می‌توانستم آنجا بروم بدون اینکه کسی حرفی بزند و ناراحت شود. کسی هم کاری به من نداشت اما به پرسپولیس آمدم و حتما دلیلی داشته که الان جدا می‌شوم.
رفیعی در مورد اینکه به نظر می‌رسد از برخی اقدامات ناراحت هستی که اینگونه صحبت می‌کنی، تصریح کرد: ناراحتی من به این دلیل است که زود از پرسپولیس جدا می‌شوم. هواداران در ایران احساسی تصمیم می‌گیرند. من از نظر فوتبالی ایرادات بسیار زیادی دارم اما سعی کردم از نظر رفتاری و شخصیتی به گونه‌ای باشم که به کسی بی‌احترامی نکنم و از خودم خاطره خوب به جا بگذارم. نه 6 ماه بلکه شما اگر 6 سال هم در پرسپولیس باشی و بخواهی از این باشگاه جدا شوی یکسری موافق و یکسری مخالف داری. من از تیم قهرمان ایران به قطر آمدم و در قطر هم همه می‌دانند که پرسپولیس چه باشگاه بزرگی است. می‌خواهم به همه ثابت کنم که نماینده خوبی خواهم بود و می‌خواهم یک تجربه جدید به دست بیاورم.
بازیکن سابق تیم پرسپولیس در مورد اینکه با بازیکنان ایرانی شاغل در قطر برای گرفتن چنین تصمیمی مشورت کرده‌ای، افزود: با مجتبی جباری نه اما با پژمان منتظری یکی دو‌بار صحبت کردم البته دوستانی در قطر دارم که با آنها هم مشورت‌هایی انجام دادم. در نهایت اما تصمیمم را خودم گرفتم و دوست داشتم در این شرایط فوتبالم را خارج از ایران ادامه دهم.
وی درباره اینکه آیا دلش برای پرسپولیس تنگ خواهد شد، افزود: دلم برای پرسپولیس و هوادارانش تنگ می‌شود. نام پرسپولیس از هر چیزی بزرگتر است. بازیکنان زیادی آمده و رفته‌اند اما نام پرسپولیس می‌ماند. برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم و بازیکنان و مربیان بدانند که هر روز برایشان انرژی مثبت می‌فرستم. امیدوارم شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانم دوباره به پرسپولیس برگردم.
 

نظر شما