شناسهٔ خبر: 19975474 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه حمایت | لینک خبر

تشدید اجرای طرح امنیت بوستان‌های پایتخت از ابتدای تابستان

خبر

صاحب‌خبر -

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اعلام اینکه در طرح امنیت محله‌محور از یکشنبه گذشته تا قبل از ظهر دیروز، ۳۰ باند بزرگ سرقت و سرقت مسلحانه و کیف قاپی شناسایی شده‌اند، گفت: اجرای طرح امنیت بوستان‌ها از ابتدای تابستان تشدید می‌شود
سردار حسین ساجدی‌نیا در حاشیه اجرای طرح برخورد با سارقان سابقه‌دار در جمع خبرنگاران بیان کرد: از بعدازظهر روز یکشنبه تا پیش از ظهر دیروز با اجرای طرح امنیت محله محور و رصد سارقان سابقه‌داری که بعد از گذران دوران حکومیت بار دیگر جذب باندهای تبهکاری شده‌اند، مأموران پلیس آگاهی موفق به شناسایی ۳۰باند در قالب ۱۴۵سارق سابقه‌دار شدند که اقدام به سرقت، سرقت مسلحانه، کیف قاپی و زورگیری در سطح شهر تهران می‌کردند.

 ۶۰درصد دستگیرشدگان متهمان سابقه‌دار هستند
وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰درصد از افراد دستگیر شده در این طرح از متهمان سابقه‌دار است افزود: در جریان اجرای این طرح، کارآگاهان موفق شدند دو باند سرقت مسلحانه را که یکی از باندها اقدام به سرقت نموده و باند دیگر قصد انجام سرقت مسلحانه از یک مغازه فرش فروشی را داشت، شناسایی و دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه طرح‌های امنیت محله محور در سطح شهر تهران و همه محله‌ها اجرا می‌شود و ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به تعطیلی مدارس، همچنین تعطیلات تابستانی، سعی ما افزایش گشت‌ها به ویژه در تفرجگاه‌ها و بوستان‌ها است.وی از اجرای طرح امنیت پارک ها خبر داد و گفت: از ابتدای تابستان حضور ماموران در بوستان‌ها برای تامین امنیت شهروندان تشدید می شود.
  طرح امنیت محله محور تعطیل‌بردار نیست
سردار ساجدی نیا با اعلام اینکه طرح امنیت محله محور به هیچ وجه تعطیل‌بردار نیست، تأکید کرد: در کنار اجرای طرح شناسایی سارقان سابقه‌دار بحث شناسایی اراذل و اوباش که باعث ایجاد مزاحمت برای نوامیس می‌شوند، نیز در حال اجراست و امیداریم با همکاری مردم و اعلام محل‌های حضور اراذل و اوباش نسبت به دستگیری و شناسایی این افراد نیز اقدام کنیم.
وی با اشاره به اینکه ۴۰درصد از متهمان دستگیر شده در اجرای طرح شب گذشته در حاشیه تهران و شهرستان‌های اطراف شناسایی و دستگیر شده‌اند افزود: ۶۰درصد از متهمان ساکن و اهل تهران بودند که این افراد در رصدهای اطلاعاتی همکارانم در سطح شهر تهران شناسایی و دستگیر شده‌اند. فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهر تهران گفت: طرح‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز تعطیل‌بردار نیست، ولی برای انجام طرح‌های گسترده به همکاری همه دستگاه‌های ذی‌ربط احتیاج داریم. از ابتدای سال تاکنون، ظرفیت جمع‌آوری معتادان متجاهر، ۷۰۰نفر افزایش یافته است که در صورت افزایش مجدد این ظرفیت پلیس با جدیت طرح‌های جمع‌آوری معتادان متجاهر را اجرایی می‌کند.

 تهران از امنیت بالایی برخوردار است
سردار ساجدی‌نیا در ادامه با اشاره به اینکه تهران خوشبختانه از امنیت بسیار بالایی برخوردار است به همکاری به‌جا و به موقع شهروندان در اطلاع‌رسانی موارد مشکوک اشاره کرد و گفت: بعد از حادثه تروریستی که در تهران اتفاق افتاد، مردم شاهد افزایش گشت‌های خودرویی و پیاده پلیس در سطح شهر تهران هستند. این گشت‌ها از قبل نیز وجود داشت، اما در حال حاضر به دلیل حضور مأموران پلیس در پایانه‌ها، همچنین مبادی ورودی شهر تهران و ایستگاه‌های مترو شاهد افزایش امنیت پایدار در سطح شهر تهران هستیم. به گزارش مهر، وی با اعلام اینکه گشت‌ها و ایست‌های بازرسی پلیس تا برقراری کامل امنیت در سطح شهر تهران حضور خواهند داشت، تصریح کرد: طرح‌های امنیت محله محور در سطح شهر تهران و در همه محله‌ها به صورت شبانه‌روزی اجرا می‌شود.

 تمهیدات پلیس ویژه روز قدس
فرمانده انتظامی تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود درباره تمهیدات پلیس ویژه روز قدس نیز خاطرنشان کرد: برابر هماهنگی‌های انجام شده بین مأموران پلیس راهور و دستگاه‌های ذی‌ربط تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم راهپیمایی اتخاد شده است و مأموران پلیس نیز در کنار آحاد مردم در این راهپیمایی شرکت خواهند کرد.

نظر شما