شناسهٔ خبر: 19913679 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

نماینده همدان: پتروشیمی‌ها دلارشان را در امارات و سلیمانیه ۱۸۰۰۰ تومان می‌فروشند/ آن‌ها شفاف نیستند

اقتصاد > صنعت - خبرگزاری ایرنا به نقل از نماینده مردم همدان نوشت: بخش بزرگی از ارز کشور در دست پتروشیمی هاست اما وضعیت این صنایع بسیار مبهم بوده و نیازمند شفاف سازی است.

صاحب‌خبر -

حمیدرضا حاجی‌بابایی در آیین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران برتر استان همدان اظهار داشت: مواد اولیه ارزان، برق، انرژی و کارگر و تمام آنچه مورد نیاز صنعت پتروشیمی است به صورت ارزان در اختیار این صنایع قرار گرفته است اما ارز آنها در خارج از کشور معامله می شود.

حمیدرضا حاجی‌بابایی

وی با بیان اینکه پتروشیمی های کشور به ارزان ترین قیمت محصول تولید کرده و در امارات و سلیمانیه، ارز حاصل را به قیمت 180 هزار ریال می فروشند، افزود: این صنایع با بهره مندی از سودهای کلان گل سرسبد تولید کشور شده اند و از آن سو هر روز به صنایع و کارخانه های تولیدی ورشکسته و تعطیل کشور اضافه می شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پتروشیمی ها در مشکلات اقتصادی کشور نقش دارند، اضافه کرد: دولتی یا خصوصی بودن این واحدهای بزرگ مشخص نیست و اصولا شرکت های خصولتی درد بی درمان اقتصاد ایران محسوب می شود.
وی با بیان اینکه وضعیت پتروشیمی ها در جلسه ای به اطلاع سران سه قوه رسیده است، گفت: این مشکل برای امروز و دیروز نیست و همه در ایجادش مقصر هستیم.
1717

نظر شما