شناسهٔ خبر: 19604547 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

انعکاس بیانات رهبرانقلاب طی اولین روز ماه رمضان در رسانه های عربی

رسانه های عرب زبان بیانات مقام معظم رهبری در محفل نورانی انس با قرآن کریم را که در نخستین روز از ماه مبارک رمضان ایراد گردید، انعکاس دادند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در نخستین روز از ماه مبارک رمضان که طی محفل نورانی انس با قرآن کریم ایراد گردید در رسانه های عرب زبان بازتاب و انعکاس داشت.

در همین راستا، پایگاه النشره با انتشار بخش هایی از سخنان مقام معظم رهبری نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت که نباید فریب عربستان و ظواهر را خورد چرا که آنها باطل هستند و سقوط خواهند کرد.

این پایگاه همچنین به این بخش از بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند «در کشور ما حکومتی بر سر کار بود که آمریکایی‌ها صراحتاً آن را ژاندارم خود در خلیج فارس می‌دانستند اما ملت ایران آن را ساقط کرد» اشاره کرده است.

پایگاه النشره همچنین به نقل از مقام معظم رهبری آورده است: سعودی ها ثروت های ملی را به نفع دشمنان ملت ها به کار می گیرند.

یادآور می شود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از بیانات خود خاطرنشان کردند: این افراد در ظاهر به قرآن معتقد هستند و حتی میلیونها نسخه از قرآن را منتشر می‌کنند اما در عمل بر خلاف دستور قرآن، با کفار مأنوس هستند و اموالی را که باید صرف بهبود زندگی مردم خود کنند، تقدیم کفار و دشمنان مردم می‌کنند.

پایگاه شبکه المنار لبنان نیز در خبری فوری بخشی از سخنان مقام معظم رهبری را پوشش داده و به نقل از ایشان آورد: این نادان ها چنین می پندارند که می توانند با پول محبت دشمنان اسلام را به دست آورند.

گفتنی است که رهبر معظم انقلاب در بیانات خود با اشاره به خیال واهی برخی کشورهای مرتجع که تصور می‌کنند می‌توان با پول، صمیمیت دشمنان اسلام را جلب کرد، گفتند: واقعیت این است که صمیمیتی وجود ندارد و همان‌طور که خود امریکایی‌ها گفتند، آنها را می‌دوشند و در نهایت ذبحشان می‌کنند.

پایگاه شبکه المیادین نیز سخنان مقام معظم رهبری را پوشش داده و با انتشار خبری به نقل از ایشان نوشت: متأسفانه امروز جامعه اسلامی مانند سایر جوامع دچار مشکل است و افرادی نالایق سرنوشت برخی جوامع اسلامی را در دولتهایی همچون سعودی در دست گرفته‌اند.

المیادین همچنین به نقل از رهبر معظم انقلاب آورده است: در کشور ما حکومتی بر سر کار بود که آمریکایی‌ها صراحتاً آن را ژاندارم خود در خلیج فارس می‌دانستند اما با وجود همه این پشتیبانی‌های جهانی، ملت ایران با قدرت ایمان و با مجاهدت و فداکاری خود توانست آن رژیم را ساقط کند و نظام جمهوری اسلامی را به‌جای آن مستقر کند که قدرتهای استکباری حتی طاقت دیدن آن را ندارند.

همچنین پایگاه العهد نیز بیانات مقام معظم رهبری را پوشش داده و بخش هایی از آن را منتشر نمود.

پایگاه شبکه سومریه عراق نیز در تیتری به نقل از رهبر معظم انقلاب آورده است: «سعودی ها اشداء  علی المومنین و رحماء مع الکفار هستند».

پایگاه فرامنطقه ای رای الیوم و المسیره یمن از دیگر رسانه های عرب زبان هستند که بیانات مقام معظم رهبری را پوشش داده اند.

لازم به ذکر است که در نخستین روز از بهار قرآن، ماه مبارک رمضان، محفل نورانی انس با قرآن کریم به مدت سه ساعت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

نظر شما