شناسهٔ خبر: 19469100 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

زاکانی:

مجریان به تخلفات انتخاباتی پایان دهند/این حجم ازتخلف بی سابقه است

نماینده پیشین مجلس با بیان اینکه مجریان و ناظران به تخلفات انتخاباتی پایان دهند، تاکید کرد:تقلب قطعا امکان پذیر نیست، اما اگر مانع رای دادن مردم در مناطق خاص شوند، تخلفی تاثیر گذار است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زاکانی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجریان و ناظران به تخلفات در انتخابات پایان دهند، گفت: تقلب گسترده قطعا امکان پذیر نیست، اما اگر مانع رای دادن مردم در مناطق خاص شوند تخلفی تاثیرگذار در نتیجه خواهد بود.

وی افزود: اخبار و گزارشهای مردمی خصوصا از مناطق محروم و استانهای دارای حمایت بیشتر برای جناب آقای رئیسی، حکایت از این دارد که برای اولین بار دولت مستقر با نگرانی از شکست سنگین در انتخابات، دست به اقداماتی زده است تا مانع رای دادن برخی از مردم در حوزه های انتخابیه خاص شود.

زاکانی با تاکید بر این نکته که همه مردم و دست اندرکاران به خوبی می دانند که تقلب گسترده به معنای نخواندن آراء یا جابجایی رای مردم در مکانیزم مردمی و سالم رای گیری، شمارش و نظارت در انتخابات ایران هرگز امکان پذیر نیست، اظهار داشت: اما اگر امکانات رای دادن برای برخی از حوزه های انتخابیه منتقد دولت فراهم نشود می تواند در نتیجه انتخابات موثر باشد.

وی ادامه داد: اینکه در حوزه های انتخابیه طرفدار نامزد منتقد دولت، رای گیری با تاخیر آغاز شود، تعرفه ها عمدا کمتر از مقدار مورد نیاز ارسال شود تا زودتر رای گیری پایان یابد، یا در برخی دیگر از حوزه ها تلاش شود درگیری مصنوعی برای ابطال نتیجه ایجاد شود و در تهران اعلام شود حتما تا نیمه شب انتخابات تمدید شود، همه ظاهری قانونی دارد اما حق الناس در آن رعایت نشده است و فقط از یک دولت امنیتی چنین تخلفاتی بر می آید.

زاکانی خاطرنشان کرد: به عنوان فردی با سابقه ۱۲ سال نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و ایفای نقش محوری در برگزاری چندین انتخابات کشوری که ارتباط بسیار نزدیکی با مردم تمامی استانها و شهرستانها داشته ام، این حجم از ارتکاب تخلف های حساب شده را به یاد ندارم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد مجریان و ناظران امر انتخابات نسبت به پایان دادن به این وضعیت اقدام عاجل نمایند.

نظر شما