شناسهٔ خبر: 19466524 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دفاع پرس | لینک خبر

موج بارشی در راه است/ باران پراکنده در غرب، شمال غرب و دامنه‌های البرز

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود موج بارشی جدید در ساعتهای آینده خبر داد و گفت: موجب بارشی عصر امروز وارد کشور خواهد شد و بخشهایی از شمال غرب، غرب، زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز را در بر می‌گیرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع پرس، «احد وظیفه»، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور در گفت‌وگویی درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: طی سه روزآینده، به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر واوایل شب، درمناطقی ازشرق و جنوب شرق کشور به‌خصوص استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد شاهد افزایش ابر، رگبارباران، گاهی رعد و برق و وزش باد موقتی خواهیم بود.

وی با بیان اینکه امروز عصر با گذر موج تراز‌میانی در مناطقی از شمال غرب کشور مواجه خواهیم شد گفت: این موج باعث  افزایش ابر، رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در شمال غرب، غرب و بخشهایی از مرکز کشور خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: این موج بارشی روزهای (شنبه و یکشنبه) در شمال غرب، غرب و به‌تدریج دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی فعال خواهد بود و موجب ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی خواهد شد.

به گفته وظیفه، از بعداز ظهر روز (جمعه) تا اواسط وقت روز شنبه در استانهای ساحلی دریای خزر دمای هوا بین دو تا 6 درجه افزایش می‌یابد که در برخی نقاط سواحل غربی خزر واردبیل با وزش باد جنوبی شدید همراه خواهد بود.

وی با اشاره به ورود گرد و غبار به برخی نواحی کشور اظهار کرد: روز (شنبه) در شهرهای مرزی غرب و جنوب غرب کشور پدیده گرد و غبار پیش‌بینی خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی شهرکرد با یک درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 43 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت:‌ دمای هوای تهران امروز در گرم‌ترین لحظات به 33 درجه بالای صفر می‌رسد و امشب و فردا شاهد بارشهای پراکنده باران خواهیم بود.

منبع: تسنیم

نظر شما