شناسهٔ خبر: 18969168 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

سکوی قهرمانی آسیا، زیر پای نوجوانان تکواندو ایران

در پايان مسابقات قهرماني نوجوانان آسيا، تيم ملي تکواندو کشورمان با كسب 9طلا، 3 نقره و یک برنز برسكوي قهرماني آسیا ايستاد.

صاحب‌خبر -
سکوی قهرمانی آسیا، زیر پای نوجوانان تکواندو ایران
به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، فدراسيون تكواندو، نهمین دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی نوجوانان آسیا كه از صبح روز چهارشنبه (30 فروردين ماه)، در مجتمع ورزشي "آتي‌راو" قزاقستان آغاز شده بود، پس از 3 روز پيكار 246 تکواندوکار از 22 كشور، عصر امروز (جمعه) به پايان رسيد وتیم ملی تکواندو كشورمان(مجموع دختران و پسران) با كسب 13 مدال رنگارنگ بر سكوي قهرماني قاره آسيا ايستادند.

در اين رقابتها تيم‌ملي کشورمان با 9 مدال طلا، سه نقره ویک برنز قهرمان شد. کره جنوبی با 8 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز بر سكوي نايب قهرماني ايستاد و تایلند با 2 طلا، 2 نقره و 2 برنز عنوان سوم را بدست آورد. تيم‌هاي قزاقستان و فيليپين چهارم و پنجم شدند.
 
در بخش تیمی شیردختران کشورمان توانستند برای نخستین بار و با کسب 6 مدال طلا، یک نقره و 80 امتیاز با اقتدار بر روی سکوی قهرمانی قرار بگیرند، تیم تایلند با 2 مدال طلا، 2 نقره و 43 امتیاز نایب قهرمان شد و تیم کره‌جنوبی که خود را از مدعیان قهرمانی می دانست با یک مدال طلا، 2 نقره، 3 برنز و 42 امتیاز سوم شد.

هدایت تیم ملی تکواندو دختران بر عهده «اعظم درستي» به عنوان سرمربي و «نيلوفر صفريان»، «معصومه محمدیان» و «محبوبه محمدنژاد» به عنوان مربي بود.

اما در بخش پسران تیم کره‌جنوبی با 7 مدال طلا، 2 نقره و 99 امتیاز قهرمان شد، تکواندوکاران نوجوان کشورمان با 3 طلا، 2 نقره، یک برنز و 61 امتیاز نایب قهرمان شدند و تیم میزبان (قزاقستان) با یک مدال نقره، 3 برنز و 29 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

هدایت تیم ملی پسران کشورمان بر عهده وحید عبداللهی (سرمربی) و حسین کریمی، سعید رمضانی و رشید فتاحی (مربیان) بود. محمدرضا زوار نيز به عنوان مدیر فنی ذر کنار تیم حضور داشت.

اسامی مدال آوران ايران

*** مدال طلا:
زهرا شجاعی( وزن 63- كيلوگرم)، مبینا شاکری(وزن 55- كيلوگرم)،مبینا نژاد(وزن 42- کیلوگرم)،زهرا علیزاده(وزن 46- کیلوگرم)، زهرا پوراسماعیل(وزن 68+کیلوگرم)، یلدا ولی نژاد( وزن 59- کیلوگرم)، حامد اصغری (وزن 51- كيلوگرم)، حمیدرضا هادیان(وزن 59-کیلوگرم)، محمد حسین یزدانی (وزن 73- كيلوگرم)

*** مدال نقره:
مهلا مومن زاده(وزن 44- كيلوگرم)، حمیدرضا صدری(وزن 48- كيلوگرم)، احمدرضا مختاری (وزن 68- كيلوگرم)

*** مدال برنز:
مهران برخورداری (وزن 78+ کیلوگرم)
بدون مدال: مبینا بابالو، دنیا محمدی، ستاره چابکی، امیرعلی پروینی، امیرحسین وقوعی آذر، ابراهیم صفری
 
انتهای پیام/

نظر شما