شناسهٔ خبر: 18967197 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

متیس: باید در توافق هسته‌ای بازنگری‌هایی صورت گیرد/ لفاظی لیبرمن: ایران حلقه اصلی محور شرارت است

وزیر دفاع آمریکا و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اظهارات ضدایرانی خود را بار دیگر تکرار کردند.

صاحب‌خبر -
متیس: باید در توافق هسته‌ای بازنگری‌هایی صورت گیرد/ لفاظی لیبرمن: ایران حلقه اصلی زنجیر محور شرارت است به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از  شبکه الجزیره مباشر، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا، در نشست مشترک خبری با آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در تل‌آویو گفت: به حفظ امنیت اسرائیل در برابر همه تهدیدات متعهد هستیم.

وی درباره حادثه شیمیایی حلب مدعی شد: بدون شک نظام سوریه سلاح‌های شیمیایی را حفظ کرده است.

وزیر دفاع آمریکا با تکرار ادعاهای واهی خود گفت: فعالیت‌های ایران در چارچوب نقض توافقنامه هسته‌ای است و این مسئله مستلزم بازنگری در این توافقنامه است.

لیبرمن  نیز در این کنفرانس خبری مشترک خواستار کمک واشنگتن برای غلبه رژیم صهیونیستی بر مشکلات امنیتی خود شد.

وی در اظهاراتی گستاخانه مدعی شد: «بدون شک مشکل اصلی نه تنها برای ما بلکه برای کل دنیا محور شرارت است که از پیونگ‌یانگ، تهران، دمشق و حزب‌الله در بیروت می‌گذرد. بدون شک حلقه اصلی این زنجیر ایران است. ایرانیان تلاش می کنند ثبات خاورمیانه را بر هم بزنند. آنها در یمن، عراق، سوریه، لبنان و البته فعالیت‌های آنها علیه اسرائیل از طریق نماینده‌های خود به دنبال رسیدن به این هدف هستند.»

 وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه با اشاره به روابط گسترده تل‌آویو و واشنگتن گفت: ـ«ما ارزش‌ها و دیدگاه‌های یکسانی داریم و امیدوارم با حمایت شما بتوانیم بر همه این تهدیدها غلبه کنیم و صلح و ثبات را به این بخش از منطقه بیاوریم. ما از موفقیت شما در برابر داعش و عملیات نیروهای ائتلاف در موصل و رقه قدردانی می کنیم. این پیروزی‌ها واقعا گام بسیار بزرگی برای غلبه بر تروریسم در سراسر جهان است. من به نمایندگی از طرف مردم اسرائیل قدردانی و تشکر خود را از دولت آمریکا به رهبری دونالد ترامپ اعلام می کنم. از اینکه نخستین وزیر کابینه ترامپ به اسرائیل آمده است خوشحالیم و امیدواریم آقای ترامپ را هم در اورشلیم ببینیم.»انتهای پیام/

نظر شما