شناسهٔ خبر: 18964660 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

طلسم بازیکنان دفاع چپ برای پرسپولیسی شدن

قرارداد آقایی با تراکتور در پایان فصل تمام می‌شود، اما می‌گویند او هنوز یک فصل دیگر با گسترش قرارداد دارد و پرسپولیسی‌ها اگر خواهان جذب وی هستند باید با دیگر تیم تبریزی به توافق برسند.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

یکی از بزرگترین مشکلات پرسپولیس در چند ساعت گذشته، ناتوانی در جذب یک مدافع چپ مطمئن و توانا بوده؛ معضلی که به شکل عجیبی در دوران مدیران و مربیان مختلف هم حل نشد. البته فصل گذشته پرسپولیسی‌ها به طور تصادفی محمد انصاری را کشف کردند و از او در این پست نهایت استفاده را بردند، اما با انتقال اجباری حاجی به قلب خط دفاعی، در لیگ شانزدهم دوباره گرفتاری‌های مربوط به فقدان دفاع چپ شروع شد. پرسپولیسی‌ها حالا برای حل این مشکل برنامه دارند و قصد کرده‌اند هر طور شده در طول تابستان این نقیصه را رفع کنند. از سعید آقایی، بازیکن فعلی تراکتورسازی به عنوان یکی از گزینه‌های مد نظر باشگاه یاد می‌شود، اما تجربه نشان داده زیاد هم نباید از طرح این اسم‌ها استقبال کرد. در طول چند سال گذشته اسامی بسیار زیادی برای حضور در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس مطرح شد، اما هیچکدام از آنها به این تیم نیامدند؛ اتفاقی که ممکن است برای سعید آقایی هم رخ بدهد.

 

ضرغام اسماعیل

معمولا اول هر دوره نقل‌وانتقالات تابستانی و زمستانی اسم این مدافع چپ عراقی برای حضور در پرسپولیس مطرح می‌شود، اما در نهایت چنین انتقالی رخ نمی‌دهد! ضرغام در این مدت بارها برای حضور در پرسپولیس چراغ سبز نشان داده. حتی تصاویری از او در حال نشان دادن عدد شش در عراق(!) منتشر شد، اما اسماعیل هرگز به عضویت پرسپولیس در نیامد.

سعد ناطق

مثل اینکه از حالا قرار است این یکی عراقی جای ضرغام را پر کند و مدام در کانون شایعات مربوط به پرسپولیسی شدن قرار بگیرد! سعد ناطق تجربه بازی در سه پست هافبک دفاعی، دفاع وسط و مدافع چپ را دارد. این بازیکن تیم المپیک عراق، ظاهرا بین دو نیم‌فصل لیگ شانزدهم فاصله‌ای تا پرسپولیسی شدن نداشت، اما در نهایت تیم ایرانی با مدیران باشگاه نیروی هوایی عراق برای صدور رضایتنامه این بازیکن به توافق نرسیدند. ناطق هم علاقه بسیار زیادی به حضور در پرسپولیس داشت. در طول روزهایی که نام این بازیکن مطرح بود، او پستی روی صفحه شخصی‌اش گذاشت و با یاد کردن از پرسپولیس به عنوان پرهوادارترین تیم آسیا برای پیوستن به جمع سرخپوشان ابراز امیدواری کرد، اما این اتفاق رخ نداد.

 

مهرداد جماعتی

مدافع چپ فولاد خوزستان هم از جمله بازیکنانی بوده که در چند سال اخیر کم و بیش مد نظر باشگاه پرسپولیس قرار داشته. جماعتی ابتدای لیگ پانزدهم فاصله بسیار کمی با حضور در پرسپولیس داشت و ظاهرا مذاکرات موفقی را هم با این تیم پشت سر گذاشته بود، اما در نهایت در فولاد باقی ماند و در دو فصل اخیر با توجه به مصدومیت و سایر مسایل به ندرت برای این تیم بازی کرده است.

 

احسان حاج‌صفی

ستاره سپاهان نیز از آن دسته بازیکنانی است که همیشه در موردش گفته‌اند یک روز پرسپولیسی خواهد شد. برخی شایعات از علاقه قلبی احسان به پرسپولیس حکایت دارد، اما او هرگز این مساله را تایید نکرده. تا به حال چند نوبت تلاش پرسپولیس و اخیرا استقلال برای جذب حاج‌صفی به بن‌بست رسیده و در کل بعید هم به نظر می‌رسد این بازیکن در ایران برای تیمی غیر از سپاهان توپ بزند.

شایان مصلح

پدیده سپیدرود رشت را کمتر کسی در فوتبال ایران می‌شناخت، اما پرسپولیسی‌ها در طول نقل‌وانتقالات زمستانی بدجوری اسم او را سر زبان‌ها انداختند. نهایتا در شرایطی که حضور مصلح در پرسپولیس «قطعی» به نظر می‌رسد، باشگاه رشتی رضایتنامه این بازیکن را صادر نکرد تا او همچنان در سپیدرود باقی بماند.

سعید آقایی

حالا هم نوبت به دفاع چپ تراکتور رسیده؛ بازیکنی که از قضا می‌گویند کم هم حاشیه ندارد! قرارداد آقایی با تراکتور در پایان فصل تمام می‌شود، اما می‌گویند او هنوز یک فصل دیگر با گسترش قرارداد دارد و پرسپولیسی‌ها اگر خواهان جذب وی هستند باید با دیگر تیم تبریزی به توافق برسند. اگر این شایعه صحت داشته باشد بعید به نظر می‌رسد آقایی هم فصل آینده سرخپوش شود!

 

نظر شما