شناسهٔ خبر: 17386181 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: شبستان | لینک خبر

آیت الله رفسنجانی از استوانه هلی انقلاب بود

خبرگزاری شبستان: معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور، با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری بود، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی نیز از استوانه های استوار انقلاب بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری شبستان در خرم آباد،‌ دکتر واشقانی، معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور امروز(23دی) درمراسم بزرگداشت بنیانگذار و رئیس هیئت موسس و هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس تشخیص مصلت نظام،  در مسجد بعثت خرم آباد گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی دیرین امام راحل، رهبر معظم انقلاب  و انقلاب اسلامی بود.

 

وی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی خدمات بیشماری برای انقلاب و خدمت به مردم داشته است، افزود: بی شک آیت الله رفسنجانی از استوانه های استوار انقلاب بود.

 

معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور، با اشاره به مبارزات آیت الله هاشمی در دوران ستم شاهی و نقش وی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ادامه داد: آیت الله هاشمی یکی از افراد مهمی بود که حلقه اصلی مبارزه با استبداد پیرامون حضرت امام (ره) را تشکیل دادند.

 

وی ادامه داد: نتیجه مبارزات گسترده با طاغوت پیروزی انقلاب و تشکیل نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

 

واشقانی، با اذعان به اینکه آیت الله رفسنجانی از سابقون انقلاب اسلامی بود،به تشریح عبارت سابقون پرداخت و ابراز کرد: سابقون به دو گونه زمانی و پیشتازی است.

 

وی تصریح کرد:اگر بخواهیم یار دیرین امام را به این دو معنی از سابقوت تفسیر کنیم می بایست به نقش وی در شکل گیری، پیروزی و حفظ انقلاب اشاره کرد.

 

واشقانی، خاطرنشان کرد: در سابقه تاریخی آیت الله هاشمی رفسنجانی پیشتازی در همه عرصه های انقلاب و تلاش برای صیانت از انقلاب اسلامی گنجانده شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله هاشمی رفسجانی درتمامی آزمون های سخت زندگی با سربلندی بیرون آمد، ادامه داد: آیت الله رفسنجانی در راه انقلاب اسلامی و سازندگی کشور مال، جان و عمر خود را تقدیم کرد.

 

 معاون دانشگاه آزاد اسلامی کشور در ادامه از حضور گسترده مردم در مراسم خاکسپاری آیت الله هاشمی رفسنجانی تقدیر و تشکر کرد.

نظر شما