شناسهٔ خبر: 17386096 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سازمان های حقوقی صدور حکم اعدام سه انقلابی بحرینی را محکوم کردند

تهران- ایرنا- 'سازمان آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر در بحرین'، 'انستیتو حقوق و دموکراسی بحرین'، 'مرکز حقوق بشر بحرین' و 'مرکز اروپایی دموکراسی و حقوق بشر' ضمن درخواست لغو احکام اعدام سه انقلابی بحرینی از رژیم آل خلیفه خواستند این افراد را به دلیل محاکمه تحت شرایط ظالمانه و همچنین با توجه به اینکه زیر شکنجه از آنها اعتراف گرفته شده، آزاد کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه خبری 'مرآة بحرین' این سازمان ها همچنین خواستار بازگرداندن تمام بحرینی هایی شدند که از آنها سلب تابعیت شده، به ویژة که حکومت بحرین از محاکمه عادلانه آنها طفره رفته است.
'حسین عبد الله'، مدیر اجرایی سازمان 'آمریکایی ها برای دموکراسی و حقوق بشر بحرین' تصریح کرد که تمام شواهد حکایت از آن دارد که رژیم آل خلیفه هنوز هم به حرکت خود در مسیر نقض حقوق قضایی بحرینی ها ادامه می دهد و صدور چنین حکمی علیه قربانیان شکنجه و گرفتن اعتراف از آنها به زور شکنجه، گویاترین شاهد بر این مدعاست.
وی افزود: این نوع برخوردهای قضایی باید در سطح بین الملل به شدت محکوم شود؛ همچنین تا زمانی که رژیم آل خلیفه پایبندی خود به انجام اصلاحات در زمینه حقوق بشر را اثبات نکرده باید فروش اسلحه از سوی آمریکا به این رژیم ممنوع شود.
سید احمد الوداعی، فعال حقوقی بحرینی نیز تأیید حکم اعدام سه شهروند انقلابی بحرینی را تمسخر عدالت نامید و از متحدان بحرین خواست تا اقدام رژیم آل خلیفه در نقض صریح و علنی حق را محکوم کنند.
افراد محکوم به اعدام به نام های عباس السمیع، سامی مشیمع و علی السنکیس در مارس (اسفند) 2014 از سوی دولت امارات متهم به قتل افسر اماراتی در درگیری با معترضان در روستایی در غرب منامه شدند.
بحرین از 2011 تاکنون با بحران نارضایتی های مردمی مواجه است.
خاورم** 1453*1275
مترجم: آمنه دهقان*انتشار دهنده: مجید جعفری

انتهای پیام /*

نظر شما