شناسهٔ خبر: 17386058 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

انتخابات آمریکا نشان داد اداره دنیا در دست اراذل است

قم - رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به انتخابات آمریکا، گفت: در این انتخابات کاندیدها مسائل بسیاری را از یکدیگر بر ملا کردند و این نشان داد که اداره دنیا در دست اراذل است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد محمدی گلپایگانی قبل از ظهر پنج‌شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر جامعه الزهرا(س) که در سالن بیداری اسلامی این مرکز حوزوی برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به نقش بزرگان دینی جهان تشیع در تبیین معارف اهل بیت(ع) گفت: ما باید بزرگان خود را بشناسیم و به دیگران هم بشناسانیم.

وی در ادامه با اشاره به روند پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: قطعا جنبشی که جهان را تکان داد به صورت ناگهانی رخ نداده و ثمره تلاش‌های دانشمندان و بزرگان در گذشته است و امام راحل آنچه را که به قوه شکل گرفته بود را به فعلیت رساندند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تأکید کرد: در حال حاضر هم طلاب خواهر و برادر و کسانی که در حوزه علمیه زحمت می‌کشند باید دستاوردها و آنچه که از گذشته به ما رسیده است را مرور کرده و مورد توجه قرار دهند.

وی با تأکید بر اینکه حکومت پهلوی کمر به نابودی و حذف اسلام بسته بود، ادامه داد: رضاخان و پسرش می‌خواستند ریشه اسلام را از بن بکنند و محمدرضا شاه خود یکی از اشاعه دهندگان فحشا در دربار پهلوی بود و اعترافات و آنچه که از آن‌ها باقی مانده هم نشان‌دهنده فساد آن‌ها است.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی ادامه داد: اگر انقلاب به پیروزی نمی‌رسید امروز چیزی از اسلام جز نام آن باقی نمانده بود و همه از بین می‌رفت.

طلاب خواهر باید معارف اهل بیت(ع) را فرا بگیرند

وی در ادامه بیان کرد: امروز وظیفه خواهرانی که در حوزه علمیه تحصیل می‌کنند این است که معارف اهل بیت(ع) را فرا بگیرند و آن را به دیگران منتقل کنند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تأکید بر اینکه شرایط تحصیل برای خواهران جامعه الزهرا(س) ارزان تمام نشده است، افزود: بهترین اساتید و با همفکری برنامه ریزی‌های لازم را انجام می‌دهند و این به علت مهم بودن جایگاه زن در جامعه ما به عنوان تربیت کنندگان نسل آینده است.

وی در ادامه با بیان اینکه جامعه ما نشان داد که زن می‌تواند در کنار متدین و دین‌دار بودن عالم و دانشمند شود و این چیزی است که دنیا به آن قائل نیست و دین را جدا از علم می‌داند، اظهار داشت: ما نشان دادیم زن می‌تواند همراه با دین‌داری به علم و دانش هم توجه کند که نمونه‌های فراوانی از زنان عالم و دانشمند داشته‌ایم.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی ادامه داد: در جریان انتخابات آمریکا هم مشاهده کردیم که کاندیداها چه نسبت‌های ناروایی به یکدیگر دادند و چه چیزهایی را از یکدیگر بر ملا ساختند و این نشان می‌دهد که در حال حاضر اداره جهان در دست اراذل است.

رهبر انقلاب بسیاری از وقایع را پیش‌بینی و در برابر آن موضع صحیح می‌گیرند

وی همچنین با تأکید بر اینکه مسئولان در این نظم می‌آیند و می‌روند، گفت: ما باید به این مسئله توجه کنیم که چشم و گوش ما باید متوجه رهبر معظم انقلاب باشد زیرا ایشان با هوش فراوانی که دارند بسیاری از وقایع را قبل از اینکه ایجاد شود پیش بینی کرده و در برابر آن موضع صحیحی می‌گیرند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره بر اینکه حضرت آیت الله خامنه‌ای در سلامت کامل و با نشاط و شاداب در حال اداره امور کشور هستند، ادامه داد: رهبر انقلاب در زمینه نیروهای مسلح شخصا فرماندهی را بر عهده دارند و فرماندهی ایشان باعث شده که نیروهای مسلح پیشرفت چشمگیری را داشته باشند و باعث ترس و رعب دشمنان باشند.

نظر شما