شناسهٔ خبر: 17385962 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

نماینده ولی فقیه در لرستان:

برنامه های دهه فجر باید مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و فرهنگ فاطمی باشد

خرم آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: برنامه های دهه فجر امسال باید مبتنی بر 2 رویکرد اقتصاد مقاومتی و فرهنگ فاطمی باشد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید احمد میرعمادی روز پنجشنبه در جلسه ستاد دهه فجر استان لرستان افزود: امروزه ابزار اطلاع رسانی نسبت به گذشته بسیار متفاوت شده و در این میان فضای مجازی نقش غیرقابل انکاری در این زمینه به خود اختصاص داده است.
وی فضای مجازی را فرصت شمرد و اضافه کرد: انتشار پیام انقلاب و بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی با استفاده از فضای مجازی فرصتی بی بدیل است تا جوانان ما با روح و ماهیت انقلاب اسلامی آشنایی بیشتری پیدا کنند.
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر نقش غیرقابل انکار مساجد در شکل گیری انقلاب اسلامی نیز گفت: مساجد مهمترین پایگاه مردمی در طول انقلاب بودند بنابراین اگر می خواهیم برنامه های دهه فجر به معنای کامل مردمی باشد باید در برگزاری این آیین ها برای مساجد اهمیت بیشتری قائل باشیم.
آیت الله میرعمادی با بیان اینکه عظمت انقلاب اسلامی امروزه جلوه جهانی به خود گرفته است تصریح کرد: تفکر اسلامی و دینی، اصل ولایت فقیه، غلبه بر تمام قدرتهای مادی و استکباری دنیا، نفوذ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه و داشتن مردم بابصیرت و همیشه در صحنه، از مهمترین دلایل جهانی شدنی اقتدار و عظمت ملت ایران است.
وی با تشکر از حضور گسترده اقشار مختلف مردم در مراسم درگذشت یاردیرین امام و رهبری گفت: حضور ملت بابصیرت و همیشه درصحنه ایران باعث شد تا بار دیگر نقشه های شوم دشمنان نقش برآب شود.

** راویان انقلاب از ایام دهه فجر امسال فعالیت خود را آغاز می کنند
معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ابوالفضل( ع) لرستان نیز در این نشست گفت: راویان انقلاب نیز همچون راویان دفاع مقدس که به معرفی فرهنگ ایثار و شهادت می پردازند فعالیت خود را در دهه مبارک فجر در راستای آشنایی نسل جوان کشور به مسائل انقلاب اسلامی آغاز می کنند.
وی افزود: این راویان افرادی هستند که تجربه مبارزه در دوران انقلاب اسلامی را دارند و از این پس در ایام جشن های دهه فجر به توصیف حال و هوای انقلاب، مرور خاطرات و معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی، در مساجد و مدارس می پردازند.
وی با تاکید بر لزوم مردمی شدن جشن ها و برنامه های ملی و مذهبی گفت: مردم باید در این برنامه ها از حالت تماشاگر به مجری تبدیل شوند.
پازدار در خصوص برنامه های برنامه های سپاه لرستان در دهه فجر اظهار کرد: برگزاری مراسم رژه موتوری نیروهای مسلح، مسابقه تیراندازی نیروهای مسلح ومدیران، غبار روبی گلزار شهدا، برگزاری یادواره شهدای قرآنی و تجلیل از شهدای مدافع حرم از مهمترین برنامه های سپاه لرستان در ایام دهه فجر است.
وی برگزاری مجمع بسیج عشایر، همایش نقش زنان در انقلاب اسلامی، دیدار فرماندهان و مسئولان سپاه لرستان با خانواده شهدای دوران دفاع مقدس، اعزام تیم های امدادی و درمانی به مناطق محروم، برگزاری نشست شعر را از دیگر برنامه های سپاه لرستان در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی عنوان کرد.
4264/6060
خبرنگار: بهزاد سلاح ورزی**انتشاردهنده: محمد علیدوستی

انتهای پیام /*

نظر شما