شناسهٔ خبر: 17385682 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

رونمایی از کتابهایی با موضوع امام حسین(ع) و شیعیان در نمایشگاه دهلی نو

در این مراسم از کتاب های «امام حسین که بود و کربلا چیست» همچنین «مسلمانان شیعه چه کسانی هستند» به زبان های هندی و انگلیسی رونمایی شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از دهلی نو ، کتاب هایی با موضوع امام حسین(ع) و مسلمانان شیعه در نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو رونمایی شد.

در این مراسم از کتاب های «امام حسین که بود و کربلا چیست» همچنین «مسلمانان شیعه چه کسانی هستند» به زبان های هندی و انگلیسی رونمایی شد.
«سید شهید حسین میثم» نویسنده این کتاب ها گفت: هدف از این  برنامه ، معرفی جنبش کربلا و فداکاری بزرگ امام حسین (ع) به مردم به ویژه غیرمسلمانان است.
«زهرا نقوی» مترجم این کتاب ها از هندی به انگلیسی هم با بیان اینکه انگلیسی یک زبان بین المللی است گفت: با ترجمه این کتاب ها تلاش می کنم که عقاید و باورهای مذهبی مسلمانان به ویژه شیعیان را که مروج صلح و محبت است معرفی کنیم.
وی افزود: درحالیکه حادثه کربلا 1400 سال قبل روی داده است اما همچنان موضوع روز جوامع بشری است و سعی کردم با ترجمه این کتاب ، پیام  نهضت عاشورا و امام حسین(ع) را که بزرگترین جنبش ضد تروریسم است به مردم منتقل کنم.
در نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو نزدیک به800 ناشر از هند و 15 کشور دیگر حضور دارند.
ایران هم دو غرفه در این نمایشگاه دارد. غرفه رایزنی فرهنگی ایران در دهلی نو و غرفه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در این نمایشگاه از مکان هایی است که کتاب هایی با موضوعات مختلف را برای علاقمندان ارائه کرده است.
«مهدی حشمتی» کارشناس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این نمایشگاه 500 عنوان کتاب بیشتر با موضوعات ادبیات فارسی ، ایران شناسی ، داستان و خط و هنر برای آشنایی علاقمندان به فرهنگ ایران و زبان فارسی ارائه شده است.
رویکرد بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب دهلی نو بیشتر موضوعات اجتماعی و زنان است.
هند بعد از آمریکا و انگلیس رتبه سوم را در انتشار کتاب به زبان انگلیسی دارد.
سالانه در سراسر هند بیش از 90 هزار عنوان کتاب به 24 زبان منتشر می شود.

نظر شما