شناسهٔ خبر: 17385643 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در مشهد:

کشور باید به سمت ایجاد فضای دانش بنیان پیش رود/ بخش خصوصی در حوزه علم و فناوری سرمایه‌گذاری کند

معاون علمی فناوری رئیس جمهور در خصوص تمهیدات برنامه ششم برای شرکت‌ها دانش بنیان گفت: برنامه ششم در این خصوص بهتر از برنامه قبلی است؛ اما قرار نیست که دولت تحرک ایجاد کند؛ بلکه کل کشور باید به سمت ایجاد فضای دانش‌بنیان پیش برود.

صاحب‌خبر -

اخبار دانشگاهی را از «کانال اخبار دانشگاهی SNN.ir» دنبال کنید

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، صبح امروز سورنا ستاری از شرکت‌های دانش بنیان سامان داروی هشتم، رستاک، شرکت مهندسی ماشین‌های دوارخاور و ساختمان تازه تاسیس شهید ستاری در پارک علم و فناوری خراسان رضوی در مشهد بازدید به عمل آورد.

 

وی سپس در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت پارک علم و فناوری خراسان رضوی، گفت: در هر بازدید با موارد جدیدی مواجه می‌شویم که این امر نشان از تحرک پارک علم و فناوری خراسان رضوی دارد،  البته این موارد کافی نمی‌باشد به این خاطر که مشهد پتانسیل بسیاری دارد.

 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در ضمن سخنان خود با اشاره به این نکته که رویکرد سرمایه‌گذاری در کشور به سمت اقتصاد دانش بنیان و اقتصاد مقاومتی پیش‌می‌رود، تصریح کرد: این موضوع مهمی است که نطفه اقتصاد دانش بنیان در پارک علم و فناوری بسته می‌شود.

 

ستاری بیان داشت: کشور بدنبال ایجاد این سیستم جدید است، یکی از مکان‌هایی که این سیستم خودش را قادر است نشان دهد، همین پارک علم و فناوری است.

 

وی در ادامه سخنان خود در خصوص بودجه شرکت‌های دانش بنیان، خاطرنشان کرد: در جدول 14 بحث است که بودجه این شرکت‌ها پرداخت شود که بتوانیم با این اقدام تحرکات جدی در حوزه علم و فناوری ایجاد کنیم.

 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری به اهمیت سرمایه‌گذاری خصوصی در شرکت‌های دانش بنیان اشاره و تاکید کرد: باید بودجه بخش خصوصی  جهت سرمایه‌گذاری وارد حوزه  علم و فناوری شود، در غیر این‌صورت با بودجه دولتی نمی‌توانیم این حوزه را اداره کنیم.

 

ستاری در ادامه برنامه ششم را در جهت ایجاد تمهیدات برای شرکت‌های دانش بنیان بهتر از برنامه پنجم دانست و گفت: برنامه ششم بهتر از برنامه قبلی است؛ اما قرار نیست که دولت در این شرکت‌ها تحرک ایجاد کند، بلکه کل فضای کشور باید به سمت ایجاد فضای دانش‌بنیان  پیش‌برود.

 

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص ارائه ضمانت نامه بانکی به این شرکت‌ها، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات صندوق نوآوری و شکوفایی ارائه ضمانت نامه به این شرکت‌ها است، یک زیر ساخت در این صندوق نیز از طریق بانک‌ها ایجاد شده که دادن این ضمانت‌نامه‌ها را آسان می‌کند.

 

وی در پایان سخنان خود یادآور شد: همچنین یکی از بخش‌های صندوق پژوهش و فناوری استان ارائه ضمانت نامه به شرکت‌ها می‌باشد.

 

در ادامه علم‌الهدایی، رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در خصوص ساختمان جدید شهید ستاری به خبرنگاران گفت: هزینه ساخت این ساختمان 10میلیارد توان بوده است.

 

وی با اشاره به این موضوع که ساختمان شهید ستاری در اول بهمن ماه امسال افتتاح خواهد شد، در ادامه تصریح کرد: در این ساختمان بیشتر شرکت‌های که اقدامات آنها نرم‌افزاری، فرهنگی و زیارتی است، استقرار داده می‌شوند، این کار تعداد شرکت‌های مسقتر در پارک را افزایش می‌دهد.

 

رئیس پارک علم و فناوری  در پایان سخنان خود در خصوص پارک علم و فناوری خراسان رضوی و تعداد شرکت‌های آن یادآورشد: در استان 141 شرکت دانش بنیان وجود دارد که عمده آنها با این پارک ارتباط دارند، این شرکت‌ها از طریق فناوری‌های مختلف مانند نفت و دارو سازی مشکلات ملی را حل می‌کنند.

 

 

نظر شما