شناسهٔ خبر: 17385365 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

عزم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اجرای مصوبات مشهد 2017 جدی است

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: عزم وزیر فرهنگ و ارشاد برای اجرای برنامه های مختلف و مصوبات پایتخت فرهنگی جهان اسلام «مشهد 2017» جدی است.

صاحب‌خبر -

سید سعید سرابی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری نشست هم اندیشی مشهد 2017 در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموعه های مختلف در سطح ملی و استانی در حال تلاش برای اجرای هرچه بهتر برگزار شدن برنامه های مختلف در پایتخت فرهنگی جهان اسلام هستند.
وی یادآور شد: تا کنون تلاش های بسیار زیادی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مجموعه های گوناگون برای معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انجام شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: در سال های گذشته با مشکلات بسیار زیادی حتی در خصوص مشروعیت این موضوع روبه رو بوده ایم و به سختی توانستیم یک عزم ملی را در خصوص مشهد 2017 به وجود بیاوریم.
سرابی اضافه کرد: مشهد در سال 2017 بهترین فرصت را برای معرفی خود به عنوان امن ترین منطقه زیارت در جهان اسلام در اختیار دارد.
وی اظهار کرد: بسیاری از آمار ها نشان می دهد مشهد دارای ظرفیت های بسیار عمیق فرهنگی است که می تواند در آینده دارای نتایج بسیار زیادی باشد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: هم اکنون در آغاز یک مسیر بسیار سخت قرار گرفته ایم و به یقین باید از این فرصت به وجود آمده در سال های آینده به بهترین شکل ممکن استفاده کرد.
سرابی یادآور شد: حداقل تا سال های آتی شهری دیگر از ایران به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب نخواهد شد بر همین اساس باید با یک برنامه ریزی درست در حوزه های مختلف از جمله اصلاح زیرساخت ها و نمای شهری، اقدامات قابل قبولی را انجام داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی یادآور شد: برنامه حضور مهمانان خارجی و برگزاری برنامه های مختلف به مناسبت انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی ادامه داد: بسیاری از انتقاداتی که تا کنون در خصوص مشهد 2017 مطرح شده باعث شکل گیری فضاهای جدیدی در سطح کشور شده است،‌ برای مثال در دوره ای عنوان کردند که باید وزرای کشورهای اسلامی در مشهد حضور پیدا کنند در حالی که به گفته وزیر وقت فرهنگ و ارشاد اسلامی این موضوع به هیچ عنوان از ابتدا مطرح نشده بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: هم افزایی ظرفیت های رسانه ای این استان یکی از اتفاقات بسیار مهمی است که با انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام رخ داده است.
وی تصریح کرد: باید مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به یک گفتمان ملی تبدیل شود و در این زمینه رسانه ها وظیفه بسیار سنگینی را بر عهده دارند.
7498/6012 خبرنگار توحید آرش نیا ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

انتهای پیام /*

نظر شما