شناسهٔ خبر: 17385250 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

مطالب آموزنده ای برای توسعه فوتبال جوانان در ژاپن مطرح شد

معینی: نتیجه گرایی برای حضور در مسابقات برایمان ملاک نیست

سرپرست کمیته جوانان درخصوص حضور در کلاس آموزشی فوتبال در ژاپن و کسب عملکرد تیم ملی نوجوانان در رقابت های جام جهانی کوچک سن پترزبورگ صحبت کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، فریدون معینی سرپرست کمیته جوانان که برای حضوردر کنفرانس فوتبال به ژاپن سفر کرده بود، گفت: هر دو سال یکبار این دوره توسط کشور ژاپن و به مدت دو روز برگزار می شود که خوشبختانه هر سال، دوره ها بهتر از گذشته با در اختیار گذاشتن مطالب آموزنده و به روز تشکیل می شود. در این دوره تمام مقالات در خصوص توسعه فوتبال جوانان بود و مطالب بسیار مهمی را آموزش دیده که در اولین فرصت در اختیار مربیان و مسئولین خواهم گذاشت. 

سرپرست کمیته جوانان در ادامه درباره برگزاری سمینار روسای کمیته های جوانان استانهای سراسر کشور گفت: این سمینار برای توجیه مسئولین کمیته جوانان استانها است و در رابطه با برنامه آینده کمیته جوانان با مسئولین به بررسی می پردازیم. همچنین در خصوص بحث استعدادیابی و اجرای طرح آن مطالبی را مطرح تا در نهایت آینده فوتبال ایران را در رده های سنی پایه تامین کنیم.
 
معینی در پایان درباره حضور تیم ملی زیر 16 سال در رقابت های جام جهانی کوچک سن پترزبورگ گفت: تیم هایی که در سن پترزبورگ حضور دارند، بسیار خوب بوده و بدون شک رقابت با این تیم ها به سود تیم ملی زیر 16 سال ایران است. هدف ما از اعزام تیم ملی نوجوانان به این رقابتها به دست آوردن انسجام تیمی و کسب آمادگی برای حضور در جام جهانی 2017 هند است. بر همین اساس صرفا آماده سازی، پی بردن به نقاط ضعف و قوت تیم و همچنین برنامه ریزی برای تقویت ملی پوشان از مهمترین اهداف ما بوده و نتیجه گرایی برایمان اهمیت ندارد. ما باید در مسیر درستی گام برداریم تا تیم های جوانان و نوجوانان با برنامه ریزی و آماده سازی مطلوب به مصاف حریفان جهانی خود بروند.

نظر شما