شناسهٔ خبر: 17385082 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

مدیرکل استاندارد کردستان خبر داد:

راه اندازی قارچ گونه شهربازی های سرپوشیده غیراستاندارد در کردستان

سنندج- مدیرکل استاندارد کردستان یکی از مشکلات استان را ایجادقارچ گونه شهربازی های سرپوشیده بدون استاندارد در سطح استان ذکر کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار مهر، منصور لهونیان در نشستی که به منظور انعقاد تفاهم نامه همکاری مابین این اداره کل و شورای اسلامی استان و هم چنین راه اندازی یازدهمین دفتر ارتباط با استاندارد استان برگزار شد، گفت: یکی از مصوبات شورای سیاست گذاری تدوین و تبیین استانداردها در استان ایجاد دفاتر ارتباط با استاندارد درنهادها، سازمان ها، مراکز پژوهشی و دانشگاهی است.

وی عنوان کرد: این دفاتر به منظور ایجاد هم افزایی بیشتر، استفاده از توانایی های علمی و پژوهشی، ترویج و تدوین استاندارد راه اندازی می شود.

لهونیان  با اشاره به اینکه یکی از موارد مندرج در تفاهم نامه همکاری اداره کل استاندارد با سایر دستگاه ها و نهادهای مختلف تدوین استاندارد است، بیان کرد: در راستای انعقاد تفاهم نامه و ایجاد دفتر ارتباط با استاندارد در اداره کل میراث فرهنگی، این اداره کل درخواست تدوین استاندارد کرده است.

وی عنوان کرد: امروز شاهد راه اندازی یازدهمین دفتر ارتباط با استاندارد دراستان هستیم و از این لحاظ در کشور پیشرو بوده و در میان سایر استان های کشور در جایگاه نخست قرار داریم.

مدیرکل استاندارد کردستان با اشاره به اینکه وظایف متعددی بر عهده این اداره کل است، ادامه داد:  بخشی از وظایف توسط پرسنل، بخشی هم توسط آزمایشگاه های همکار و نمایندگی های سطح استان به ویژه در مناطق مرزی انجام می شود.

لهونیان بیان کرد: قطعا به تنهایی از عهده انجام وظایف  گسترده و متنوع اداره کل استاندارد برنمی آیم لذا به سمت استفاده از ظرفیت مابقی نهادها و انجمن ها حرکت کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه برخی از وظایف ما با خدماتی که شهرداری ها به مردم ارائه می دهند، ارتباط دارد، گفت: به غیر از شهرداری سنندج و تا حدودی هم سقز در سایر شهرهای استان بدون تاییدیه استاندارد آسانسور پایان کار ساختمان ها صادر می شود.

وی ادامه داد: شهرداری های کل استان باید قبل از صدور پایان کار مالکان ساختمان ها را ملزم به دریافت تاییدیه استاندارد آسانسور کنند تا اینگونه مانع از نصب آسانسورهای غیراستاندارد شویم.

مدیرکل استاندارد کردستان بابیان اینکه دراستان شهربازی مناسبی وجود ندارد، گفت: چند شهربازی هم که وجود داشت چون از استاندارد لازم برخوردارنبودند، پلمپ شدند.

لهونیان بیان کرد: متاسفانه شاهد ایجاد قارچ گونه ی شهربازی های سرپوشیده در سطح استان هستیم که هیچ کدام از انها از متراژ صحیح، مکان مناسب و وسایل و تجهیزات استاندارد و ایمن، تهویه مطلوب و غیره برخوردار نیستند.

وی عنوان کرد: مجوز این شهربازی ها باید زمانی صادر شود که شرایط استاندارد لازم را داشته باشند و این مهم از سوی اداره کل استاندارد استان تایید شده باشد.

وی اظهارداشت: از دیگر مشکلات موجود دراستان وجود تجهیزات و وسایل بازی غیر استاندارد در مهدهای کودک  وهم چنین بوستان ها و پارک های سطح شهر  و روستا است.

رییس شورای اسلامی استان کردستان هم در این جلسه گفت: در راستای انجام وظایف شورا و ارائه خدمت به مردم با اداره کل استاندارد استان تفاهم نامه همکاری منعقد می کنیم.

زهرا آوجیان بیان کرد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه و راه اندازی دفتر ارتباط با استاندارد در شورا، استفاده از توانمندی های دو طرف از نظر فنی و ارتقای کیفیت و تدوین استانداردها است.

نظر شما