شناسهٔ خبر: 17385026 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب:

انقلاب اسلامی برای رژیم صهیونیستی یک زلزله است/ پایان بُعد نظامی داعش درآینده نزدیک

تهران - ایرنا - معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به اینکه دانشگاه های رژیم صهیونیستی به دنبال پژوهش در مباحث اسلامی هستند، یادآور شد: آنها نگران هستند، چون انقلاب اسلامی برای رژیم صهیونیستی یک زلزله است.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از روابط عمومی موسسه آینده پژوهی جهان اسلام، منوچهر متکی در آیین گشایش دوره پژوهشگر میهمان موسسه آینده پژوهی جهان اسلام گفت: دشمنی و رفتار خصمانه آمریکا علیه ایران از ابتدا تاکنون بر اساس یک طرح و نقشه راه بوده است.
وی اظهار داشت: برای مقابله با آمریکا باید طرح و نقشه داشت و خود آمریکایی ها با تشکیل تیم های مشاوران در این زمینه فعالیت می کنند.
وزیر اسبق امور خارجه کشور با اشاره به اینکه تامل و اندیشه در انجام یک کار و همچنین مدیریت امور بسیار حائز اهمیت است، تأکید کرد: مدیر موفق زمانی می تواند یک اقدام را با موفقیت به ثمر برساند که برای آن طرح و نقشه داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: مدیر بی کفایت نمی تواند طرح ها را به سرانجام برساند و تحقیق و پژوهش در کار مدیریتی بسیار مهم است.
وزیر اسبق امور خارجه با اشاره به اینکه دانشگاه های رژیم صهیونیستی به دنبال پژوهش در مباحث اسلامی هستند یادآور شد: آن ها نگرانند چون انقلاب اسلامی برای رژیم صهیونیستی یک زلزله است.
وزیر اسبق امور خارجه با بیان اینکه گاهی آمریکایی ها بر اساس سناریوی فریب گام برمی دارند، گفت: ما در این زمان باید تصمیم بگیریم که چه چیزی در راستای منافع ملی و چه چیزی خلاف منافع ملی است و هر موضوعی را در زمان خود تشخیص دهیم.
معاون بین الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به حمایت آمریکا و غرب از داعش در یک سناریوی مدون افزود: محور مقاومت در مقابل داعش ایستاد و تا چند وقت دیگر بعد نظامی داعش تمام می شود، اما این تازه آغاز راه است.
متکی تصریح کرد: آمریکایی ها همواره به دنبال منافع نامشروع خود هستند و هرگز در منطقه بیکار نخواهند نشست.
وی با اشاره به انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا گفت: ترامپ نتیجه یک سیستم در آمریکا است که متفاوت عمل کرد.
وزیر اسبق امور خارجه در پایان با اشاره به اهمیت خروجی تحقیق و پژوهش خاطرنشان کرد: پژوهش زمانی می تواند مفید باشد که خروجی واقع بینانه داشته باشد.
متکی با اشاره به اینکه کار یک دیپلمات جمع آوری داده است، با تاکید بر پایه های مختلف یک پژوهش موفق، افزود: پردازش اطلاعات ، تحلیل و استخراج اطلاعات از مبانی یک پژوهش است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
در ابتدای این نشست نیز سیدحمزه صفوی مدیرعامل موسسه آینده پژوهی جهان اسلام هدف از برگزاری این دوره را تربیت پژوهشگرانی توانمند در عرصه مطالعات سیاسی، اقتصادی، حقوقی و فرهنگی و اجتماعی جهان اسلام عنوان کرد که بتوانند در آینده با تولید آثار پژوهشی فاخر، زمینه های لازم برای همگرایی و ایجاد بلوک قدرت در جهان اسلام فراهم سازند.
اجتمام**3377**1561**تنظیم کننده: سمانه زین العابدین**انتشار:مژگان توانا

انتهای پیام /*

نظر شما