شناسهٔ خبر: 17384998 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

امام جمعه دامغان:

ایثار و شهادت خمیرمایه انقلاب اسلامی است

دامغان- امام جمعه دامغان گفت: اگر ۳۷ سال در برابر تمام دنیای کفر ایستاده‌ایم به این دلیل است که ایثار و شهادت خمیرمایه انقلاب اسلامی ملت ما است.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام سید محمد حسینیان صبح پنجشنبه در یادواره گرامیداشت یاد و خاطره ۶۹ شهید شهرستان دامغان در محل  مسجد امیرالمؤمنین(ع) این شهرستان یاد و خاطره کبوتران خونین بال این دیار در دو عملیات کربلای چهار و پنج که در سال ۶۵ و منطقه عملیاتی شلمچه و نهرخین حماسه آفریدند را گرامیداشت شهدا و روحانیان را پرچم‌داران فرهنگ دینی کشورمان خواند و تاکید کرد: حضور ملت آگاه ما در صحنه تقویت کشور، نظام و ولایت را پی‌دارد.

وی گفت: مردم و مسؤولان فراموش نکنند، ما وارث خون ۳۰۰ هزار شهیدیم، امروز آرزوی دشمن این است که با فشار اقتصادی و سست کردن اعتقادات، ملت را در راه حقی که پیش گرفته‌اند دچار تزلزل کند؛ بی شک باوجود رهبری فرزانه و مردمی ولایتمدار آرزوی آنان هیچ‌گاه محقق نخواهد شد.

امام جمعه دامغان خاطر نشان کرد: ما در حماسه هشت سال دفاع مقدس بعد از ۲۰۰ سال در یک جنگ نابرابر حتی یک وجب از خاکمان را به دشمن ندادیم، اما امروز باید هوشیارتر از گذشته باشیم زیرا جبهه عوض شده است، اکنون گرفتار جنگ نرم با استکباریم، ماهواره و اینترنت از راه‌های مهم نفوذ دشمن هستند و سنگرهای مقاومت و ایستادگی تغییر کرده‌است.

وی با یادآوری نقش بارز ۱۶ هزار رزمنده این شهرستان در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: ما پیروان مکتب علی(ع) هستیم، همانا در مکتب ما شهدا پیروزند، امروز پس از ۳۷ سال تلاش و دشمنی‌های گوناگون استکبار جهانی از ترور و تحریم تا جنگ و فتنه آنچه کشور ما را در برابر این همه خدعه و دسیسه بیمه کرده است خون شهدا و آرمان‌های بلند آنان در سایه ولایت فقیه است.

حجت الاسلام حسینیان با تأکید بر اینکه دشمن بداند که مردم دیندار ما حاضرند همه هستی خود را برای دین و برقراری حکومت مهدی آل محمد(عج) فدا کنند، تصریح کرد: وظیفه امروز همه ما این است که کاری سجادی و زینبی کنیم.

وی ادامه داد: آنچه در سوریه و عراق و یمن و دیگر بلاد مظلوم اسلامی می‌گذرد، کشیدن کاریکاتور از مقدسات ما، قرآن سوزی، سیاست اسلام هراسی، شیعه هراسی، مبارزه با تفکر مقاومت و شهادت طلبی، همه و همه تلاش دشمن برای نابودی اسلام ناب محمدی است.

حجت الاسلام حسینیان با یادآوری این مطلب که شهید را از آن رو شهید می‌نامند که او شاهد و گواه بر اعمال و کردار ما است، تصریح کرد: فراموش نکنیم که امروز اگر مکتب اسلام و شیعه پابرجا و ماندگار است به برکت خون شهدا است.

نظر شما